Dopiero w 4 kolejce Legionovia KZB Legionowo odniosła pierwsze zwycięstwo w II lidze w sezonie 2015/2016. Po bramce Rafała Jankowskiego podopieczni Macieja Bartoszka wywieźli trzy punkty z Brzeska, gdzie w sobotnie popołudnie zmierzyli się z miejscowym Okocimskim KS-em.

W 28 minucie gospodarze egzekwowali rzut karny. Uderzenie Wojciecha Wojcieszyńskiego zatrzymał jednak bramkarz Legionovii Mikołaj Smyłek. Po przerwie goście zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść za sprawą pozyskanego latem Rafała Jankowskiego. Choć w 1. kolejce w Wejherowie 30-latek zmarnował w doliczonym czasie gry rzut karny, w każdym kolejnym mecze zdobywał gola. Tydzień temu jego bramka dała punkt z Kotwicą Kołobrzeg, zaś teraz trzy w konfrontacji z małopolskim zespołem.

Dzięki pierwszej wygranej Maciej Bartoszek i jego piłkarze mogą odetchnąć z ulgą. Mimo, że dalej znajdują się oni w strefie spadkowej to mają tyle samo punktów (cztery), co 11. w tabeli ROW 1964 Rybnik. W najbliższą środę 26 sierpnia II liga znowu zawita do Legionowa. O godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie Legionovii z Nadwiślanem Góra. Trzy dni później w Derbach Mazowsza legionowski zespół zagra w Radomiu z Radomiakiem, w barwach którego występuje związany przez ostatnie dwa sezony z klubem z Parkowej Paweł Wolski.

Okocimski – Legionovia KZB 0:1 (0:0)
bramka: Jankowski 59
żółte kartki: Garzeł, Kasiński – Jankowski, Grudniewski
sędzia: Kamil Adamski z Kielc
Okocimski: Kozioł – Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk – Krówczyński (74 Kurzywilk), Kasiński (68 Ślęczka), Wojcieszyński, Pyciak, Białkowski (68 Bryła) – Hłuszko.
Legionovia KZB: Smyłek – Grzelak, Grudniewski, Leustek, Goliński – Tlaga (70 Kwiatkowski), Kopka (80 Kozłowski), Garyga, Zawodziński (46 Milewski), Monterde (90 Szczepański) – Jankowski.