Mimo rozegrania trzech ligowych spotkań, Legionovia KZB Legionowo jest w gronie sześciu drugoligowych ekip, które w sezonie 2015/2016 nie mogą pochwalić się jeszcze zwycięstwem. Po porażce na inaugurację w Wejherowie, legionowianie przegrali na wyjeździe z ROW-em 1964 Rybnik 2:3 i zremisowali u siebie z Kotwicą Kołobrzeg 1:1.

Siedemdziesiąt sześć dni czekali na kolejne drugoligowe spotkanie kibice w Legionowie, którzy liczyli, że po słabszym początku ich pupile właśnie na własnym boisku w końcu zdobędą pierwsze punkty. Pomóc w tym miał dopiero co pozyskany pomocnik Paweł Garyga. 23-letni wychowanek Śląska Wrocław został zarejestrowany w PZPN-nie w piątek, a trener Bartoszek w niedzielę w meczu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg dał mu szansę gry przez pełne dziewięćdziesiąt minut. Same zawody lepiej zaczęły się dla Legionovii. W 16 minucie Maciej Goliński uruchomił na lewym skrzydle Omara Monterde. Hiszpański zawodnik „zakręcił” w polu karnym Witoldem Cichym aż ten w końcu przekroczył przepisy, za co sędzia Sławomir Smaczny podyktował „jedenastkę”. Do piłki podszedł Rafał Jankowski, który dwa tygodnie wcześniej przestrzelił karnego w Wejherowie w doliczonym czasie gry. Tym razem 29-latek nie pomylił się i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Miejscowi kibice cieszyli się z prowadzenia zaledwie siedemnaście minut. W 33 minucie po centrze z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Jakub Poznański, doprowadzając do wyrównania. Po przerwie więcej z gry mieli legionowscy piłkarze. Mimo tego, nie zdołali oni przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, przez co na pierwsze zwycięstwo Legionovii w tym sezonie będzie trzeba poczekać przynajmniej jeszcze tydzień.

Legionovia KZB – Kotwica 1:1 (1:1)
bramki: Jankowski 16 (k) – Poznański 33
Legionovia KZB: Smyłek – M.Grzelak, Grudniewski, Leuštek, Goliński – Odunka (60 Tlaga), Milewski (68 Kopka), Garyga, Zawodziński (74 K.Ziąbski), Monterde – Jankowski.
Kotwica: Małecki – Cichy, Poznański, Księżniakiewicz (22 Azikiewicz), Rydzak – Wrzesień (67 Nowak), Sochań, Witt, Świechowski, Bejuk – Szubert (76 Kugiel).

Po trzech ligowych kolejkach legionowianie są dopiero na 15. miejscu w tabeli z jednym punktem na koncie. Taki sam dorobek mają trzy ostatnie zespoły w II lidze, które znajdują się za plecami Legionovii. Na czele rozgrywek są piłkarze Rakowa Częstochowa. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego tylko lepszym bilansem bramkowym wyprzedzają Wisłę Puławy i Stal Mielec. 22 sierpnia piłkarze Macieja Bartoszka zagrają na wyjeździe z Okocimskim KS-em Brzesko. Przeciwnik w pierwszych trzech spotkaniach uzbierał pięć punktów, na co złożyło się jedno zwycięstwo i dwa remisy.

Piłka nożna. II liga.
3. kolejka (15-16.06). Legionovia KZB – Kotwica Kołobrzeg 1:1, GKS Tychy – ROW 1964 Rybnik 3:1, Polonia Bytom – Olimpia Zambrów 2:0, Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 1:1, Znicz Pruszków – Stal Mielec 1:2, Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 1:1, Raków Częstochowa – Radomiak Radom 3:2, Błękitni Stargard Szcz. – Nadwiślan Góra 1:1, Gryf Wejherowo – Okocimski KS Brzesko 1:1.
18. Puszcza Niepołomice 1 0 1 2 2-6
4. kolejka (22-23-.08). Okocismki KS Brzesko – Legionovia KZB (22.08 – godz. 17:00), Nadwiślan Góra – Gryf Wejherowo, Radomiak Radom – Błękitni Stargard Szcz., Siarka Tarnobrzeg – Raków Częstochowa, Stal Mielec – Stal Stalowa Wola, Wisła Puławy – Znicz Pruszków, Olimpia Zambrów – Puszcza Niepołomice, GKS tcyhy – Polonia Bytom, Kotwica Kołobrzeg – ROW 1964 Rybnik.