Drugą porażkę w drugim ligowym meczu w sezonie 2015/2016 ponieśli piłkarze Legionovii KZB Legionowo. Maciej Bartoszek i jego podopieczni tym razem nie sprostali ROW-owi 1964 Rybnik i przegrali na wyjeździeie 2:3. Honorowe trafienia dla gości zaliczyli w końcówce Omar Montrade i Rafał Jankowski.

Tylko do przerwy zawdonicy z Górnego Śląska prowadzili z Legionovią dwoma golami. Mimo ofiarnych interwencji bramkarza Mikołaja Smyłka, na listę strzelców wpisali się Paweł Mandrysz w 6 i Mariusz Muszlaik w 19 minucie. Cztery minuty po przerwie trzeciego gola dla podopiecznych Dietmara Brehmera zdobył Marek Gładkowski. W ostatnim kwadransie rybniczanie mocno spuścili z tonu, co szybko wykorzystali goście. W 79 minucie hiszpański pomocnik Omar Montrade przelobował bramkarza Daniela Kajzera z dalszej odległości. W 86 minucie wynik spotkania ustalił uderzeniem zza pola karnego Rafał Jankowski. Wyraźny udział w tej bramce znowu miał strzegący bramki ROW-u Kajzer.

Biorąc pod uwagę pucharową porażkę z Wdą Świecie i ligową z Gryfem Wejherowo, legionowianie przegrali trzeci kolejny mecz. W sobotę 15 sierpnia będą oni mieli okazję przerwać tę złą serię, gdy podejmą przed własną publicznością Kotwicę Kołobrzeg. W zespole kołobrzeżan występuje m.in. były bramkarz klubu z Legionowa Paweł Waśków.

ROW 1964 Rybnik – Legionovia Legionowo 3:2 (2:0)
bramki: Mandrysz 6, Muszalik 19, Gładkowski 50 – Monterde 79, Jankowski 86
żółte kartki: Gojny, Płonka, Spratek, Nowak – Ziąbski, Szczepański
sędzia: Paweł Kukla z Krakowa
ROW 1964: Kajzer – Krotofil, Grolik, Jary, Gojny – Mandrysz (71 Dzierbicki), Nowak, Płonka, Muszalik, Spratek (90 Dudziński) – Gładkowski (76 Siwek).
Legionovia KZB: Smyłek – Kozłowski (46 Odunka), Grudniewski, Leuštek, Goliński – Milewski, K.Ziąbski (57 Ł.Kopka), Zawodziński, Szczepański (55 Monterde), M.Grzelak – Jankowski.