Początek przygotowań siatkarek

0
1666

Dwa i pół miesiąca przed pierwszym ligowym meczem z Budowlanymi Łódź w Orlen Lidze siatkarki SK banku Legionovii Legionowo rozpoczęły przygotowania do sezonu 2015/2016. W inauguracyjnych zajęciach nie wzięły udziału wszystkie zawodniczki z kadry zespołu.

Pierwsze spotkanie po urlopach działacze, sztab szkoleniowy i zawodniczki wykorzystali na uregulowanie kwestii organizacyjnych. – Dziewczyny wróciły w bardzo dobrych nastrojach. Najpierw przymierzały sprzęt Mikasy, naszego partnera technicznego. Ponadto otrzymały od sponsora Kruger&Matza upominki w postaci słuchawek – relacjonuje Marek Bąk. Na pierwszym spotkaniu nie pojawiły się wszystkie siatkarki, które w sezonie 2015/2016 będą występowały w klubie z Chrobrego. – Są z nami nasze reprezentantki, które jeszcze w weekend były z kadrą A w Lublinie, czyli Malwina Smarzek i Daria Paszek. Brakuje tylko Joasi Pacak i Moniki Bociek – one dalej uczestniczą w lidze europejskiej z reprezentacją B – dodaje Bąk. Z kolei pierwsze kontakt z całym zespołem mają za sobą pozyskane latem Emilia Szubert, Klaudia Grzelak, Adrianna Adamek i Małgorzata Zaciek.

Jeszcze tego samego dnia włoski szkoleniowiec Ettore Guidetti zarządził pierwszy trening na parkiecie. Cała jednostka trwała około dwóch godzin. Przez cały ten czas poczynania swoich ulubienic obserwowała z trybun grupa najwierniejszych kibiców. Pierwszą część zajęć przeprowadził rodak opiekuna Legionovii – Omar Capuzzo – nowy trener przygotowania fizycznego zespołu, którego do pracy w Legionowie namówił sam Guidetti. – Jestem naprawdę szczęśliwy i dumny, że tutaj jestem. To dla mnie nowe doświadczenie, nowy kraj, bo jestem Włochem. Jestem tutaj, aby pomóc i podnieść poziom drużyny, z punktu widzenia przygotowania fizycznego oczywiście – przyznaje Capuzzo. Po wyczerpującej części wstępnej zawodniczki przystąpiły do całej serii zajęć z piłkami. – W tym miesiącu pracujemy w szczególności nad wytrzymałością, może nie na skakaniu, ale nadal nie zapominamy o pracy z piłką, ponieważ chcę, aby dziewczyny stały się powtarzalne w tym, co robią na parkiecie. Będziemy stawiać większy nacisk na pracę na siłowni z nowym trenerem przygotowania fizycznego. W pierwszych piętnastu dniach chodzi bardziej o przygotowanie fizyczne niż o dotykanie piłki. Potem będzie mniej zajęć siłowych, a więcej taktycznych – tłumaczył po zakończeniu treningu Ettore Guidetti.

Legionowianki przez cały okres przygotowawczy będą trenowały na własnych obiektach. Sztab szkoleniowy ma zaplanowane we wrześniu trzy wyjazdowe turnieje towarzyskie w Wieliczce, Ostrowcu Świętokrzyskim i Bobolicach. W październiku Legionovię czekają przynajmniej jeszcze dwa kolejne sparingi. Zespół zainauguruje ligowe rozgrywki 16 października wyjazdowym meczem z Budowlanymi Łódź.