W poniedziałek: (27 lipca) ruszyła akcja „Lato w mieście”, zorganizowana wspólnie przez działające w spółdzielczej Scenie 210, Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Zajęcia odbywające się w osiedlowym klubie 411, a także przewidziane w ramach akcji wycieczki, to świetna alternatywa dla tych dzieci, które wakacje spędzają w mieście.

Każdy młody człowiek w wieku od siedmiu do jedenastu lat może tu przyjść, aby wesoło i kreatywnie spędzić kilka godzin w ciągu dnia. Atrakcji nie zabraknie na pewno. – Jest ich na tyle dużo, że każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Zaplanowaliśmy między innymi warsztaty kulinarne z wyrobu czekolady, zajęcia sportowe i z tańca synchronicznego. W programie nie zabraknie też wycieczek na basen. Będą również wyjazdy do parku linowego – wylicza Jolanta Żebrowska ze Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie. A wszystko to pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów – Oprócz stałej kadry zatrudniamy także instruktorów tzw. godzinowych. Zajęcia z tańca synchronicznego poprowadzi instruktorka ze szkoły tańca Roberta Kochanka. Inna osoba poprowadzi zajęcia w terenie, podchody itp. a jeszcze ktoś inny pomoże nam zorganizować zajęcia sportowe – mówi Jolanta Żebrowska.

Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie i nikt nie powinien narzekać na nudę. Już pierwszego dnia akcji, milusińscy mieli okazję pograć w piłkę i powspinać się na ściankę wspinaczkową. Instruktorzy podkreślają, że realizują program ramowy, który jest dosyć elastyczny i dostosowany do możliwości małych uczestników akcji. W każdym momencie można zmienić jakiś jego punkt, jeśli na przykład plany pokrzyżuje pogoda lub dziecku po prostu coś nie odpowiada.

Taka forma spędzania przez najmłodszych wolnego czasu, cieszy się dużą popularnością wśród rodziców, którzy chętnie zapisują swoje pociechy, ale również wśród samych zainteresowanych. – Zainteresowanie jest olbrzymie. W ubiegłym roku w akcji „Lato w mieście” wzięło udział dziewiędziesięcioro dzieci. W tej chwili, w pierwszym tygodniu zapisanych jest trzydzieścioro i tej liczby będziemy się trzymać w każdym tygodniu – zapowiada Jolanta Żebrowska. Co ważne, rodzice mogą zapisywać swoje dzieci na tzw. turnusy tygodniowe. Cała akcja „Lato w mieście” potrwa od 27 lipca do 20 sierpnia. Zapisy są prowadzone pod numerem telefonu 604 147 834.

Wioletta Misiaszek