Gdy tylko zaczynają się wakacje, miejsce uczniów w szkołach zazwyczaj zajmują ekipy remontowe. W gminie Nieporęt prace są obecnie prowadzone w czterech placówkach oświatowych. Wszystkie remonty muszą się zakończyć przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. 

W Szkole Podstawowej w Nieporęcie trwają intensywne prace modernizacyjne na parterze i piętrze budynku. Zakończono już przebudowę ścian w łazienkach, dzięki której sanitariaty – wraz ze znajdującym się na parterze  nowym pomieszczeniem WC, przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych – będą odpowiadać obowiązującym przepisom.Na szkolnych korytarzach trwa natomiast wymiana instalacji elektrycznej. Została już zmodernizowana rozdzielnia i podrozdzielnia. Zakończono także modernizację instalacji wodno – kanalizacyjnej. Na początku sierpnia wykonawca przystąpi do montażu nowej stolarki drzwiowej pomieszczeń na parterze budynku, a następnie do wymiany nawierzchni podłogi korytarza na parterze. Na klatce schodowej stopnie zostaną obłożone gresem, balustrada zostanie wymieniona a ściany pomalowane. Koszt prac modernizacyjnych w szkole w Nieporęcie to kwota 610 tys. zł.

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wólce Radzymińskiej trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania i grzejników. W przedszkolu, po przebudowie ścian wewnętrznych, zostanie powiększona sala dydaktyczna dla trzylatków oraz sąsiadująca z nią łazienka. Po remoncie dotychczasowego pomieszczenia magazynowego również czterolatki będą miały nową łazienkę. Oprócz tego w przedszkolu i na korytarzach szkoły jest wymieniana instalacja elektryczna. W następnej kolejności zostaną wykonane nowe nawierzchnie podłóg typu tarket, nowe balustrady schodów, a ściany zostaną pomalowane. Koszt remontu to 345 tys. zł.

Prace remontowe w Gminnym Przedszkolu w Nieporęcie obejmą: naprawy i malowanie ścian i sufitów wszystkich pomieszczeń dydaktycznych oraz cyklinowanie i lakierowanie drewnianych podłóg w salach. Remont przedszkola potrwa do 15 sierpnia. Jego koszt to 44,6 tys. zł. W gminnym gimnazjum do 22 sierpnia będzie natomiast trwał remont dachu. Koszt prac to 15,5 tys. zł.