Policjanci z legionowskiej drogówki, po krótkim pościgu zatrzymali 43-letniego Tomasza Sz. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem ciężarowym, który wcześniej ukradł swojemu pracodawcy. Mężczyźnie grozi teraz do pięciu lat więzienia.

Zdarzenia miało miejsce w czwartek (23 lipca) na terenie Jabłonny. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy próbowali zatrzymać do kontroli samochód ciężarowy, którego kierowca wyraźnie przekroczył dopuszczalną prędkość.

Ciężarówka minęła jednak policyjny patrol i gnała dalej. Funkcjonariusze ruszyli więc za nią w pościg. Po kilkuminutowej ucieczce, kierowca zatrzymał auto i dalej próbował uciekać pieszo. Szybko został jednak zatrzymany.

Policjanci od razu wyczuli od niego intensywną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie krążyły go ponad dwa promile. Kierowanie samochodem po pijanemu nie było jednak jego jedynym przewinieniem. Jak się okazało, ciężarówka którą kierował Tomasz Sz., została skradziona z terenu warsztatu samochodowego znajdującego się na terenie gminy Jabłonna, w którym… mężczyzna pracował. Wyszło też na jaw, że podejrzany ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący przez pięć lat.

O dalszym losie Tomasza Sz. zadecyduje sąd.