Przy ulicy Sowińskiego w Legionowie, w miejscu dawnego małego bazarku, powstają nowoczesne i przede wszystkim estetyczne pawilony handlowe. Inwestycję tę realizuje legionowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa.

– Główną ideą tego przedsięwzięcia było poprawienie estetyki tego miejsca. W  stosunku do ratusza i innych inwestycji, które wkoło powstały, to miejsce zdecydowanie odbiegało od standardów – mówi Marek Petrykowski, wiceprezes zarządu SML-W w Legionowie.Bo drewniane budy, które jeszcze na początku tego roku tam się znajdowały, swoje najlepsze lata już dawno miały za sobą. Spółdzielnia, która jest właścicielem tego terenu, wystąpiła więc z propozycją budowy nowoczesnych pawilonów handlowych, które zostałyby następnie wykupione przez kupców prowadzących dotychczas działalność handlową na bazarku przy Sowińskiego. Wielu z nich z tej oferty skorzystało i już niedługo będą mogli handlować w dużo lepszych warunkach niż dotychczas. – Tam będzie realizowany zespół trzech pawilonów handlowych. Są one podzielone na mniejsze zespoły z możliwością ewentualnego ich łączenia, w zależności od tego jak kupcy będą tam później projektowali swoją działalność gospodarczą – mówi prezes Petrykowski.

Wykonawca, który będzie te pawilony budował, w połowie tego tygodnia wszedł już na plac budowy. Teren został ogrodzony i rozpoczęły się prace przygotowawcze do realizacji właściwej inwestycji. Droga do jej rozpoczęcia była nie była jednak prosta. – Najpierw dość długo trwały rozmowy z kupcami, którzy te drewniane budki tam użytkowali. Potem był problemy z wyborem wykonawcy, a tak naprawdę ze znalezieniem chętnego, który chciałby to wybudować. Efekt był taki, że trwało to przynajmniej trzy lata. Zbliżamy się już jednak do szczęśliwego finału tego przedsięwzięcia  – mówi Marek Petrykowski. Budowa zespołu trzech pawilonów handlowych powinna się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. 

2 KOMENTARZE

  1. @Jacek, masz rację! smlw zadluzona jest bardzo zamykają kluby malucha bo kasy nie mają, ale na kolejne budowanie jest. Wybudowali wielka „banie” na przeciwko UM i stoi juz chyba 2 rok…. bez sensu nie przemyslana decuzja. A Ile stoi pustych lokali. zeszli by z ceny to predzej by ktos to wynajął.

Comments are closed.