Dziś (24 lipca) od wczesnych godzin porannych pod Areną Legionowo było spore poruszenie. Miasto odwiedziła bowiem ekipa TVP1 z emitowanym na żywo programem „Europa to my”. 

Sprawcą całego zamieszania był legionowianin zmagający się z chorobą SMA, Wojtek Kowalczyk. To właśnie on zgłosił nasze miasto do konkursu, pod wiele mówiącą nazwą „Europa to my”.

Legionowo zostało wybrane przez kapitułę konkursu spośród kilkudziesięciu polskich miejscowości, które zmieniły swoje oblicze dzięki unijnym dotacjom. Takie było bowiem założenie konkursu. Wojtek w swoim zgłoszeniu opisał Arenę Legionowo, park seniora oraz inwestycje rowerowe. Podkreślił również fakt, że mieszkańcy jego miasta są przyjaźni i otwarci na niepełnosprawność. Wobec takich argumentów telewizyjna jedynka nie mogła pozostać obojętna i właśnie dziś wyemitowała na żywo swój program. Pod Areną Legionowo, spotkać można było telewizyjne osobowości, m.in. dziennikarza Rafała Patyrę prowadzącego program, czy znanego wszystkim Conrado Moreno. Prezentowali się także rolkarze na czele z  instruktorem, który udzielił dziś pierwszej lekcji, a na scenie dawał czadu zespół Sex Bomba. Nie mogło  oczywiście nie zabrakło inicjatora tego przedsięwzięcia, Wojtka Kowalczyka, który jak zapewnia, nie miał żadnej tremy przed udzieleniem wywiadu na żywo.{mp4}24715{/mp4}

Warto przypomnieć, że do końca dzisiejszego dnia trwa głosowanie na najlepszy z 20 zwycięskich projektów. W mieście, które zbierze najwięcej głosów, w końcu sierpnia zorganizowany zostanie Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich. Zakończy go finałowy koncert z udziałem największych gwiazd muzyki po. Tak więc warto zagłosować i pomóc miastu Legionowo wygrać ten konkurs!

WM