Trwa sezon wakacyjny i urlopowy. Nie wszystkim jednak udało się wyjechać z miasta, inni dopiero planują to zrobić. Nie warto jednak rezygnować z odpoczynku na świeżym powietrzu, zwłaszcza, że w okolicy jeziora Zegrzyńskiego tyle się dzieje.

Po ostatnich upalnych dniach, pogoda trochę spłatała figla i poczęstowała nas chłodem, na szczęście nie na długo. W najbliższy weekend synoptycy prognozują przyjemną, słoneczną aurę.

Temperatura powietrza będzie oscylować w granicach 30 stopni. Padać nie powinno, a jeśli już to przelotnie.  A skoro już nadchodzą dwa wolne od pracy dni, nie ma niczego bardziej przyjemnego, niż spędzenie tego czasu z dala od zgiełku miasta. Nad Jeziorem Zegrzyńskim czeka na nas sporo atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie.

W dniach 17-18 lipca pod hotelem Parasol rusza plenerowy „Piknik pod Parasolem”. W trakcie trwania imprezy czeka na nas masę atrakcji. Zabawa startuje już w piątek o godzinie 18:30 koncertem  zespołu After Party i będzie miała swoją kontynuację w sobotę od godziny 13:00 aż do późnego wieczora. W tym czasie będziemy mogli posiedzieć w ogródku piwnym i tam spróbować pysznej gastronomii. Milusińscy będą mieli okazję poszaleć w wesołym miasteczku, a ci trochę starsi potańczyć na wieczornej dyskotece. Wisienką na torcie będzie koncert zespołu Piękni i Młodzi oraz Mavers. Wstęp na oba występy jest biletowany.

Również w sobotę (18 lipca) szykuje się gratka dla miłośników góralskiego popu. Hotel Warszawianka zaprasza bowiem na występ zespołu Golec uOrkiestra, zorganizowany z okazji 15-lecia  restauracji Chata Góralska. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00. Jednak, aby go wysłuchać, trzeba wcześniej kupić bilety w cenie 30 zł od osoby dorosłej i 15 zł od dziecka. Nabyć je można korzystając z platformy ebilet pl  lub w recepcjach hotelu. Miłośników sportów wodnych powinien natomiast zaciekawić spływ kajakowy organizowany 18 lipca, rzeką Orzyc i Narew. Trasa będzie liczyła ok. 20 km i przebiegała w okolicach Magnuszewa – Grajna. Zapisy tylko osobiście w OSiR w Serocku w godzinach jego pracy. Opłata wynosi 50 zł od osoby.

Oprócz tego skorzystać można z wielu innych możliwości, jakie oferuje pobyt nad jeziorem. Szeroka jest oferta okolicznych hoteli, gdzie można przenocować, a rankiem wybrać się na wędkowanie. Nie zabraknie pewnie miłośników windsurfingu oraz żeglowania. Warto również spędzić ten czas jeżdżąc rowerem. Wokół Jeziora Zegrzyńskiego jest dwanaście profesjonalnie zaplanowanych i wyznaczonych krajoznawczo-turystycznych szlaków rowerowych. Na turystów czekają też trzy strzeżone kąpieliska: plaża przy ul. 600 lecia w Wieliszewie, plaża miejska w Serocku i Dzika Plaża w Nieporęcie.

Wiola Misiaszek