W miniony weekend w Legionowie został zainaugurowany cykl turniejów siatkówki plażowej Plaża Open, mający wyłonić tegorocznych mistrzów Polski. Zawody odbywały od soboty do poniedziałku na boiskach położonych przy Arenie Legionowo i Stadionie Miejskim.

Pierwsze dwa dni zawodów miały na celu wyłonienie najlepszych par, które w poniedziałek zagrały w fazie pucharowej. Ostatecznie wśród kobiet triumf odniosły Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg, które pokonały w finale imprezy duet Martyna Wardak – Joanna Wiatr. – Na pewno jest to duży sukces, ponieważ ostatnie turnieje nie były najlepsze w naszym wykonaniu. Legionowskie zawody uważamy za bardzo udane i podbudowujące. Legionowo to niesamowite miejsce, które będziemy dobrze wspominać – podsumowała swoje zwycięstwo 20-letnia Kociołek. Natomiast w kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się Kacper Kujawiak i Michał Bryl. W ostatnim meczu reprezentanci Polski pokonali Jędrzeja Brożyniaka i Bartłomieja Dzikowicza. – Nikogo nie można lekceważyć, ponieważ każda para na turniejach Plaży Open gra na wysokim poziomie, co wyklucza grę na pół gwizdka. Zawsze staramy się odpowiednio przygotować do meczu i tym razem nie było inaczej. Odnieśliśmy pewne zwycięstwo i jesteśmy bardzo szczęśliwi – ocenił Kujawiak. Świetne zawody w meczu finałowym rozegrał partner Kujawiaka, Michał Bryl, który swoimi blokami zdobył wiele ważnych punktów. – Staram się robić to, co do mnie należy, jak najlepiej. Ustalamy z Kacprem pewne zasady na boisku, bardzo mi to pomaga i jest tego efekt – dodał 21-letni siatkarz.

W sportowej rywalizacji nie zabrakło także legionowskich akcentów. Obecna rozgrywająca SK banku Legionovii Natalia Gajewska w parze z Pauliną Głaz przegrały swoje spotkanie w pierwszej rundzie. Dużo lepiej spisała się Magdalena Saad. Była libero klubu z Legionowa wraz z Aleksandrą Theis zajęła czwarte miejsce w całym turnieju w żeńskiej kategorii.

Legionowska Plaża Open była pierwszą odsłoną całego tegorocznego cyklu. Następna odbędzie się w Białymstoku. Do końca wakacji zawodnicy jeszcze sześciokrotnie wybiegną na piaszczyste boiska, aby rywalizować o tytuł najlepszej pary w Polsce. Impreza w Legionowie nie ograniczyła się wyłącznie do sportowych emocji. Jednym z punktów harmonogramu zawodów był mecz pokazowy, w którym po przeciwnych stronach siatki stanęli reprezentanci Legionowa, na czele z Piotrem Zadrożnym, i członkowie Kabaretu Łowcy.B wspierani przez Daniela Plińskiego. Mecz spełnił swój cel, wywołując uśmiech na twarzach obserwatorów. – Widać, że lokalne społeczeństwo żyje tutaj rozrywką i sportem. Naprawdę duży szacunek dla ludzi, którzy organizują takie turnieje. Cieszę się, że mogę uczestniczyć w takich zajęciach przy rewelacyjnej publiczności. Jeżeli za rok będzie tutaj turniej, to na pewno się zjawię – zapowiada były reprezentant Polski. – Wiemy, że jest duże środowisko kibiców siatkówki w Legionowie, dlatego uznaliśmy, że warto dołączyć do takich dużych miast jak chociażby Chorzów czy Białystok – tłumaczy z kolei zastępca prezydenta Piotr Zadrożny. – Cieszymy się jednocześnie, że organizatorzy Plaży Open wybrali Legionowo, aby właśnie tutaj zainaugurować rozgrywki – dodaje legionowski samorządowiec.