Klub Podróżnika „W 80 dni dookoła…”, działający przy Powiatowej Instytucji Kultury kontynuuje swoją działalność  We wtorek (9 czerwca) odbyło się jego drugie spotkanie. Tym razem miłośnicy opowieści z odległych stron świata spotkali się w Scenie 210.

Pomysłodawcami powołania legionowskiego  Klubu Podróżnika jest dwoje pracowników  Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie: Liliana Gawrońska i Paweł Jankowski.  – W pewnym momencie doszliśmy z Pawłem do wniosku, że byłaby to fajna inicjatywa zorganizowanie takiego klubu w Legionowie. Tym bardziej, że obydwoje interesujemy się podróżami i uwielbiamy podróżować – mówi Liliana Gawrońska z Powiatowej Instytucji Kultury. Postanowili więc swoją pasją zarazić też pozostałych mieszkańców Legionowa. I jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. – Z zainteresowania jakie widzimy na tych spotkaniach widać, że mieszkańcy chcą przychodzić na takie spotkania i słuchać tych opowieści. Nas to bardzo cieszy i zamierzamy kontynuować tę działalność – dodaje Paweł Jankowski z Powiatowej Instytucji Kultury.
Na pierwszym spotkaniu zabrano legionowian w podróż do Afryki. Na drugim, na wyprawę w Andy zaprosił Marcin Szymczak.  Podróżnik na swoje wyprawy jeździ razem z żoną, a ich miłość do egzotycznych wojaży narodziła się już na studiach. – Skończyliśmy geografię na Uniwersytecie Warszawskim i tam się to wszystko zaczęło. Zaczęliśmy z żoną jeździć, najpierw bliżej, potem troszkę dalej. Następnie pojawiły się dzieci i okazuje się, że z dziećmi również można podróżować po świecie. Już jednak trochę inaczej. Nie znaczy, że prościej i nie znaczy, że trudniej. Po prostu inaczej – mówił Marcin Szymczak. Para podróżników – jeszcze bez dzieci – w Ameryce Południowej spędziła dwa miesiące. Podróż przez Chile, Peru i Boliwię dokumentują zdjęcia, które ułożone w multimedialną prezentację, ilustrowały opowieść o andyjskiej peregrynacji państwa Szymczaków.
Każdy kto tego dnia zjawił się w Scenie 210 mógł nie tylko podziwiać andyjskie widoki, ale też rozkoszować się ich smakami. W trakcie imprezy herbaciarnia TEASTORE serwowała bowiem prawdziwą południowoamerykańską yerba mate.
Następne spotkanie Klubu Podróżnika „W 80 dni dookoła…” odbędzie po wakacjach. Kolejnym kierunkiem wyprawy będzie prawdopodobnie Azja.