Dzisiaj (11 czerwca) około godziny 11.00 Straż Pożarna z Legionowa dostała wezwanie do pożaru domu jednorodzinnego na ulicy Grudzie w Legionowie. Wezwań było kilka. Dzwonili sąsiedzi oraz legionowianie, którzy z daleka widzieli kłęby czarnego dymu.

Na miejsce przyjechało pięć jednostek Straży Pożarnej. Palił się budynek domu jednorodzinnego. W ogniu stał już cały dach.{mp4}11615|512|384|{/mp4}

Na szczęście w środku nikogo nie było. Wszystkie osoby, które tam przebywały, zdołały wcześniej opuścić budynek. Strażacy najpierw skierowali prąd wody na płonący dom, a po zlokalizowaniu centrum pożaru, akcję przenieśli do wnętrza budynku. Gaszono w natarciu rzeczy, które znajdowały się na poddaszu. Istniało też ryzyko, że ogień przenie się sąsiedni budynek. Na niego więc też skierowano strumień wody.

W garażu palącego się domu mieścił się warsztat samochodowy, ale to nie tam było źródło ognia. Dowodzący akcją, st. Kapitan Łukasz Szulborski poinformował, że pożar rozpoczął się prawdopodobnie na poddaszu, albo gdzieś na elewacji budynku. – Nie jesteśmy w stanie tego teraz dokładnie stwierdzić. To już ocenią biegli. Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadziła policja – mówi dowódca JRG Legionowo.
    Cała akcja trwała kilka godzin.