Firma „Partner” Gospodarka Odpadami, która wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych z terenu Legionowa, jeszcze przed podpisaniem umowy wycofała się ze współpracy z miastem. Śmieci od mieszkańców będzie więc prawdopodobnie odpierał dotychczasowy wykonawca tej usługi, firma MPK.

W postępowaniu przetargowym, „Partner” zobowiązał się odbierać śmieci z terenu Legionowa za 390 tysięcy złotych miesięcznie. I to była najkorzystniejsza oferta.Drugie w tym postępowaniu ostrołęckie MPK, tę usługę zobowiązało się wykonać za 520 tys. zł. Firma z Ostrołęki odwołała się do Krajowej Izby Odwoławczej. Sprawę jednak przegrała. Od 1 lipca usługę miał więc wykonywać „Partner”. Firma odstąpiła jednak od podpisania umowy.

Wszystko więc wskazuje na to, że śmieci od mieszkańców miasta dalej będzie odbierało MPK, które w postępowaniu przetargowym przedstawiło drugą najkorzystniejszą ofertę. Firma z Ostrołęki wyraziła już zgodę na zawarcie umowy na warunkach przetargu.  –  Nowa oferta MPK jest nieco tańsza od tej dotychczas obowiązującej. Opłaty dla mieszkańców na pewno więc nie wzrosną. Nie będzie też zamieszania związanego z przekazaniem obowiązków, bo zostanie zachowana ciągłość usługi – mówi Marek Pawlak, zastępca prezydenta Legionowa.