W 28. kolejce warszawskiej ligi okręgowej zgodnie swoje mecze wygrały Dąb Wieliszew i Legionovia II Legionowo. Sokół Serock nie sprostał rezerwom Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, zaś Mewa Krubin wyraźne uległa zmierzającemu do IV ligi Drukarzowi Warszawa.

Kolejną wysoką porażkę odnotowała Mewa Krubin, która po sezonie pobytu żegna się z ligą okręgową. Piłkarze trenera Piotra Bajery przegrali przed własną publicznością z Drukarzem Warszawa 1:8. Autorem jedynego trafienia dla krubinian został Mateusz Rusek. W ostatnich dwóch kolejkach Mewę czekają derbowy pojedynek z Dębem oraz starcie z liderem z Ząbek.

Mewa Krubin – Drukarz Warszawa 1:8
bramka dla Mewy: Rusek
Mewa: Kępczyński – Łądka, Janicki, Brzeziński (Masiak), Gałązka, Burza, Kube (Łuszczyński), Pruchniewicz, Piekarzewski (Rusek), Wołkowicz, Śliwiński (Popielarczyk).

***

Udany finisz rozgrywek notują gracze Dębu Wieliszew. Podopieczni Piotra Topczewskiego wygrali na wyjeździe z liderem „okręgówki” Dolcanem II Ząbki 3:0! Do przerwy goście z Wieliszewa prowadzili jedną bramką za sprawą trafienia Bartosza Schalde. W drugich czterdziestu pięciu minutach dzieło zniszczenia dopełnili Kamil Koral i Damian Piekut.

Dolcan II Ząbki – Dąb Wieliszew 0:3
bramki: Schlade, Koral, Piekut
Dąb: Łączyński – Pi.Kalinowski, Kowalik, Schlade, Pierścieniak, Piekut, Zawadzki (Sokół), Piórkowski, Wasilewski (Zieliński), Wydra, Koral.

***

Od miesiąca na zwycięstwo swoich piłkarzy czekają kibice w Serocku. Tym razem prowadzony przez trenera Arkadiusza Siemińskiego Sokół przegrał w Nowym Dworze Mazowieckim z rezerwami Świtu 2:4. Honorowe trafienia dla serocczan zanotowali Fabian Smyk i Paweł Badenko z rzutu karnego. Wygranej klub z północy powiatu legionowskiego poszuka w meczach z Józefovią i Bobrem.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Serock 4:2
bramki dla Sokoła: F.Smyk, Badenko
Sokół: Durzyński – Matusiak (Chudy), Szymański, Badenko, Lipski, Chmielewski, F.Smyk, Głowacki, Calak (Brodnicki), Pa.Kalinowski, K. Szambelan (Zych).

***

– W pierwszej połowie gra toczyła się pod nasze dyktando. Swoją przewagę udokumentowaliśmy bramką Marcina Przybylskiego. Po przerwie gra wyrównała się, ale mimo kilku okazji z obu stron, dowieźliśmy jednobramkowe zwycięstwo do końca. – powiedział Bartosz Koperkiewicz po wyjazdowej wygranej Legionovii II Legionowo nad Borem Regut 1:0.

Bór Regut – Legionovia II Legionowo 0:1
bramka: Przybylski
Legionovia II: Rutkowski – Wroński, Piątek, Podsiadlik, R.Kowalski (Sz.Koperkiewicz) – Szczepkowski, Płatek, Kostrzanowski, B.Koperkiewicz (Bułka) – Karczmarczyk, Przybylski.