Dwie najlepsze drużyny powiatu legionowskiego w „okręgówce” zgodnie odniosły zwycięstwa. Dąb Wieliszew wysoko „odprawił” Bobra Tłuszcz, zaś rezerwy Legionovii bez gry wygrały z Victorią II Sulejówek. Passę porażek przerwał Sokół Serock, remisując z PKS-em Radość. Szanse na utrzymanie straciła Mewa Krubin, która doznała porażki z Gromem Lipowo.

Piłkarze Dębu Wieliszew bardzo udanie zakończyli ostatnie spotkanie na własnym stadionie w sezonie 2014/2015. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Piotra Topczewskiego wysoko pokonali Bobra Tłuszcz 5:1. Kamil Koral zaliczył w tym meczu hattricka, zaś pojedyncze trafienia dołożyli Bartłomiej Koźliński i Damian Piekut. Kolejne trzy spotkania wieliszewscy gracze rozegrają w delegacjach.

Dąb Wieliszew – Bóbr Tłuszcz 5:1 (2:0)
bramki dla Dębu: Koral (2), Koźliński, Piekut
Dąb: Marchlewski – Schlade, Pi.Kalinowski, Zieliński, Wasilewski – Zawadzki (Łączyński), Piekut, Piórkowski (Augustyniak), Koźliński, Wydra (Teofilak) – Koral.

***

Legionovia II Legionowo – Victoria II Sulejówek 3:0 (wo)
goście zrezygnowali z gry

***

Serię dwóch kolejnych porażek przerwał Sokół Serock. Piłkarze prowadzeni przez Arkadiusza Siemińskiego przed własną publicznością zremisowali z PKS-em Radość (Warszawa) 1:1. Serocczanie musieli gonić wynik, bowiem do przerwy przegrywali 0:1. Jeden punkt zapewnił w drugich czterdziestu pięciu minutach 22-letni Patryk Kalinowski.

Sokół Serock – PKS Radość 1:1 (0:1)
bramka dla Sokoła: Pa.Kalinowski
Sokół: Karpik (Durzyński) – Bartosiewicz (Calak), Szymański, Lipski, Badenko, Chmielewski, F.Smyk (Głowacki), Groszkowski, K.Szambelan, S.Szambelan, Pa.Kalinowski.

***

Tylko rok trwała przygoda z ligą okręgową beniaminka z Krubina. Podopieczni trenera Piotra Bajery porażką z Gromem Lipowo 1:6 przypieczętowali swój spadek do A-klasy. Honorowego gola dla krubinian zdobył Marcin Pruchniewicz. Co więcej, terminarz w końcówce ligi jest dla Mewy bardzo niekorzystny. W ostatniej meczach przyjdzie jej zagrać kolejno z wiceliderem, Dębem i liderem.

Mewa Krubin – Grom Lipowo 1:6
bramka dla Mewy: Pruchniewicz
Mewa: Masiak – Ćwikliński, Koziara, Łądka, Piekarzewski (Pruchniewicz) – Kamiński, Bazga (Brzeziński), Janicki, Dębek (Śliwiński) – Wołkowicz, Fabisiak (Kube).