Coraz bliżej ścisłej czołówki tabeli są piłkarze Dębu Wieliszew, którzy pokonali w sobotę na wyjeździe zespół Gromu Lipowo 3:0. Najciekawiej miało być jednak w Legionowie, gdzie rezerwy Legionovii wygrały z dotychczas niepokonanym na wyjazdach Dolcanem II Ząbki 6:0.

– Mimo to, że w pierwszej połowie gra nam się ewidentnie nie kleiła, wykorzystaliśmy jedną z trzech bramkowych okazji i po podaniu Chojnowskiego Wydra trafił do bramki. Po przerwie nie zadowoliliśmy się jednobramkowym prowadzeniem i dołożyliśmy jeszcze dwa gole po rzutach rożnych za sprawą Kamila Korala. – zrelacjonował sobotnie spotkanie Damian Piekut, pomocnik Dębu.

Grom Lipowo – Dąb Wieliszew 0:3 (0:1)
bramki: Wydra 35, Koral 55, 70
Dąb: Łączyński – Pi.Kalinowski, Krasnowski, Kowalik, Pierścieniak – Piórkowski (Wasilewski), Piekut, Chojnowski (Zawadzki), Koźliński (Augustyniak), Wydra – Koral (Teofilak).

***

Negatywnie zaskoczyli swoich kibiców piłkarze Sokoła Serock, przegrywając przed własną publicznością z niżej notowanym Borem Regut 2:3. Podopieczni trenera Arkadiusza Siemińskiego na trzy trafienia rywala zdołali odpowiedzieć jedynie dwoma golami, których autorami okazali się Sylwester Szembelan i Adam Zych.

Sokół Serock – Bór Regut 2:3 (1:2)
bramki dla Sokoła: S.Szambelan 24, Zych 67
Sokół: Durzyński – Koza, Szymański, Badenko, Lipski (63 Zych) – Bartosiewicz (63 Matusiak), Groszkowski, F.Smyk, K. Szambelan, Pa.Kalinowski – S. Szambelan.

***

Bardzo bliska zwycięstwa u siebie była Mewa Krubin. Piłkarze trenera Daniela Janczarka prowadzili 2:0 po bramkach Roberta Sotowicza i Łukasza Gałązki. Nie zdołali oni utrzymać jednak korzystnego wyniku do końca. Bramkę na wagę remisu goście zdobyli w doliczonym czasie gry. Krubinianie kończyli mecz w „dziesiątkę” po czerwonej kartce Michała Fabisiaka w 90 minucie gry.

Mewa Krubin – Vulcan Wólka Mlądzka (Otwock) 2:2 (1:0)
bramki dla Mewy: Sotowicz 38, Gałązka 50
Mewa: Kępczyński – Janicki, Łądka, Gałązka, Ćwikliński, Burza, Brzeziński (Wołkowicz), Sotowicz (Białogórski), Pruchniewicz, Fabisiak, Rusek (Bajera).

***

Świetnie w pojedynku z liderującym w Dolcanem II Ząbki spisały się rezerwy Legionovii Legionowo. Wspierani jedynie przez Michała Kołodziejskiego jako reprezentanta pierwszego zespołu „rezerwiści” pokonali przed własną publicznością ząbkowian 6:0. Dla grających przez dziewięćdziesiąt minut beż żadnej zmiany podopiecznych trenera Zygmunta Ocimka cztery bramki zdobył Bartosz Kowalski.

Legionovia II – Dolcan II 6:0 (2:0)
bramki: B.Kowalski 42, 45, 52 i 90, Szczepkowski 66, J.Łotowski 86
Legionovia II: Rutkowski – Śledziewski, Piątek, Kołodziejski, B.Koperkiewicz – Falęta, Płatek, Szczepkowski, J.Łotowski, Wroński – B.Kowalski.