W miniony poniedziałek (11 maja) kryminalni z Legionowa zatrzymali 32-letniego Marcina H. Postawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu. Łupem złodzieja padł sprzęt fotograficzny i filmowy znajdujący się w zaparkowanym na posesji fiacie.

Jak wynika z zeznań pokrzywdzonego, który w połowie kwietnia złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa,sprawca dostał się do jego pojazdu zaparkowanego na posesji przy ul. Kopernika w Legionowie  i dokonał kradzieży sprzętu o wartości prawie siedmiu tysięcy złotych. Złodziej najpierw wyjął uszczelkę w tylnej szybie samochodu, a następnie wszedł do środka.

Prowadzone dochodzenie oraz zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwoliły na postawienie Marcinowi H. zarzutu kradzieży z włamaniem. Podejrzany w trakcie przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak wynika z materiału zgromadzonego przez śledczych,  32-latek może mieć na sumieniu jeszcze inne przestępstwa. Nie jest więc wykluczone postawienie mu jeszcze innych zarzutów.

Jeśli wina Marcina H. się potwierdzi, będzie on odpowiadał w okresie recydywy, gdyż czyn, którego prawdopodobnie się dopuścił, został popełniony w ciągu pięciu po odbyciu przez niego co najmniej sześciu miesięcy kary pozbawienia wolności, orzeczonej za umyślne i podobne przestępstwo.