Szczypiorniści KPR-u Borodino Legionowo zakończyli sezon ligowy 2014/2015. Podopieczni trenera Roberta Lisa w kończącej rozgrywki I ligi 26. kolejce pokonali na wyjeździe Kar-Do Spójnię Gdynia 26:20.

Mimo zapewnionej promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej, drużyna z Areny Legionowo miała jasny cel przed spotkaniem w Gdyni: zakończyć sezon ligowy bez żadnej porażki. Przypomnijmy, że w przeciągu całej kampanii 2014/2015 na zapleczu ekstraklasy legionowski zespół stracił punkty tylko raz, remisując w lutym na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Poza tym podziałem punktów, ekipa trenera Lisa odnotowała dwadzieścia cztery zwycięstwa, a po dwudzieste piąte zmierzała nad polskie wybrzeże do 7 zespołu w tabeli.

Legionowianie bardzo powoli „rozkręcali się” na parkiecie w Trójmieście. Jeszcze po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili 4:3, ale pięć minut później na tablicy wyników było 6:6. W końcówce pierwszej odsłony piłkarze ręczni KPR-u Borodino zagrał skuteczniej od rywali, dlatego na przerwę schodzili wygrywając 10:12. W drugich trzydziestu minutach tylko na początku gdynianie nawiązali równorzędną walkę z przyszłorocznym beniaminkiem Superligi. Choć w 40 minucie miejscowi przegrywali tylko jednym golem (13:14) to po kolejnych dziesięciu minutach ta różnica wzrosła do sześciu trafień (14:20). Ostatecznie goście utrzymali tę przewagę i mogli cieszyć się po końcowej syrenie z kolejnej wygranej (20:26).

KPR Borodino Legionowo bez żadnej przegranej zakończył sezon 2014/2015 na 1 miejscu w tabeli I ligi, co skutkuje automatycznym awansem do PGNiG-ie Superligi. Kolejna w klasyfikacji Pomezania Malbork dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu kosztem Piotrkowianina zagra w barażach o możliwość występów w elicie przeciwko komuś z trójki Zagłębie Lubin, Wybrzeże Gdańsk bądź Śląsk Wrocław.

Kar-Do Spójnia Gdynia – KPR Borodino Legionowo 20:26 (10:12)