KPR Borodino Legionowo wygrał ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie 2014/2015. Podopieczni trenera Roberta Lisa pokonali w sobotę w Arenie Legionowo Pomezanię Malbork 27:25. W ostatniej kolejce I ligi zagrają na wyjeździe z Kar-Do Spójnią Gdynią.

Legionowianie przystąpili do tego meczu bez swojego szkoleniowca. Robert Lis nie mógł oficjalnie poprowadzić KPR-u w spotkaniu przeciwko Pomezanii. Pomeczowe wydarzenia z Elbląga sprzed tygodnia sprawiły, że związkowe władze nałożyły na trenera karę zawieszenia. Choć znajdował się on przy zespole, jego obowiązki oficjalnie pełnił Marcin Smolarczyk.

Pojedynek lidera i wicelidera miał bardzo wyrównany przebieg. Gospodarze co prawda wygrywali przez większość spotkania, ale nie mogli odskoczyć na więcej niż pięć bramek. Do przerwy KPR Borodino prowadził 20:15. Wydawało się, że legionowianie w drugich trzydziestu minutach tradycyjnie odjadą rywalowi. Mimo, że w 35 minucie byli na prowadzeniu 17:12, końcówka meczu była skuteczniejsza w wykonaniu Pomezanii. Choć szczypiorniści z Legionowa ostatecznie pokonali malborski zespół 27:25, samą drugą połowę goście wygrali 14:12. Bohaterem legionowskiej drużyny był niewątpliwie Kamil Ciok, który jedenastokrotnie trafił do bramki przeciwnika.

KPR Borodino bez żadnej domowej porażki zakończy sezon 2014/2015, a Pomezania mimo porażki w Legionowie utrzymała pozycję wicelidera. W ostatniej kolejce rozstrzygnie się czy ekipa z Malborka, czy Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zagrają w barażu o Superligę. Z I ligi spadają natomiast ekipy AZS-u AWF-u Białej Podlaskiej i MKS-u Henriego Lloyda Brodnica. SMS ZPRP Gdańsk zagra z kolei dodatkowe barażowe mecze o utrzymanie pierwszoligowego bytu.

Przed drużyną Roberta Lisa ostatnie spotkanie w pierwszoligowych rozgrywkach. 2 maja zagrają oni na wyjeździe z Kar-Do Spójnią Gdynią. Potem udadzą się oni na zasłużone urlopy przed startem przygotowań do nowego sezonu w PGNiG-ie Superlidze.

KPR Borodino – Pomezania Malbork 27:25 (15:11)
KPR Borodino: Krekora , Ner – Ciok – 11, Kasprzak 5, Titow 3, Prątnicki 2, Suliński 2, Gawęcki 2, Kuśmierczyk 1, Brinovec 1 oraz Bożek, Wuszter i Wolski.
kary: 8 minut (Prątnicki, Suliński, Titow i Gwęcki po 2 minuty).
rzuty karne: 7/9
Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga – Wiak 6, Potoczny 4, Hanis 4 , Suwisz 3, Cieślak 3, Baraniak 3, Dukszto 1, Maluchnik 1 oraz Dawidowski i Miedziński.
kary: 6 minut (Dawidowski, Miedziński i Wiak po 2 minuty) ;