Nie brakuje biegaczy

0
1591

W sobotę po raz dwudziesty siódmy odbyły się zawody w Biegach Przełajowych o Puchar Prezydenta Miasta Legionowo. Impreza przyciągnęła wielu chętnych, zarówno z powiatu legionowskiego, jak i całej Polski.

Sobotnie zawody były podzielone na dwie części: rano rywalizowali uczestnicy w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych w przedziale wiekowym 7-19, zaś później do startu w dziesięciokilometrowym biegu głównym przystąpili dorośli. – Uważam, że sobotnie biegi przełajowe pod kątem atrakcyjności były udane. Pogoda dopisała, a cała impreza przebiegała w fajnej, sportowej atmosferze. Tradycyjnie pobiegło z nami blisko dwustu młodych mieszkańców Legionowa w biegach młodzieżowych, zaś na sam bieg główny zapisało się około sto sześćdziesiąt osób. – relacjonuje Michał Kobrzyński z Areny Legionowo, organizator biegu.

W kategorii OPEN mężczyzn w biegu głównym triumf odniósł Andrzej Starzynski z Klementowic, który reprezentuje barwy Chemika-Noxy Puławy. – Sobotni bieg potraktowałem treningowo, dlatego nie powiem, że było ciężko. Tym bardziej, że lubię biegać właśnie po lesie na niestandardowych trasach z podbiegami i piaskiem. Choć było trochę zimno, ogólne wrażenia z Legionowa mam jak najbardziej pozytywne. – zapewnia zwycięzca.

Natomiast wśród kobiet w kategorii OPEN najlepsza okazała się legionowianka Zuzanna Kubicka biegająca dla UNTS-u Warszawa. – Codziennie biegam w tym lesie, trenując po zajęciach na uczelni, dlatego znałam te ścieżki. Patrząc na zgłoszenia, spodziewałam się szybszych rywalek. Wśród nich były dziewczyny, które biegały na dziesięć kilometrów w Biegu Niepodległości w trzydzieści sześć minut, ale może pogoda je przestraszyła? – zastanawia się biegaczka. – Ostatnio chorowałam, dlatego moja forma nie była szczytowa, ale mam nadzieję, że przed Mistrzostwami Polski w wakacje będę w optymalnej dyspozycji. – wyraża nadzieje Kubicka.

W stosunku do lat poprzednich, zaszły dwie zmiany w legionowskich biegach. – Musimy wychodzić na przeciw oczekiwaniom biegaczy i uatrakcyjniać nasze zawody. – nie ma wątpliwości Kobrzyński. – Z tego powodu zmieniliśmy trasę biegu. Myślę, że ona się przyjmie, gdyż jest przez większość dystansu przyjemna, ale momentami wymagająca, o co w bieganiu chodzi. – zauważa. – Pojawił się również elektroniczny pomiar czasu, co powinno zostać w Legionowie standardem. Uważam, że to istotna sprawa dla każdego biegacza, aby po przekroczeniu mety znać swój wynik i miejsce w klasyfikacji. – zakończył Michał Kobrzyński, który z niezłym efektem czynnie uczestniczył w zawodach.

wyniki kategorii OPEN:

Kategoria: OPEN M:
1. Starzynski Andrzej (Klementowice)
2. Rybak Sergii (Vinnitsa)
3. Parfianowicz Piotr (Warszawa)

Kategoria: OPEN K:
1. Kubicka Zuzanna (Legionowo)
2. Reda Kinga (Wieliszew)
3. Skultecka Joanna (Warszawa)