We wtorek (14 kwietnia) rozpoczęła się największa w tym roku powiatowa inwestycja drogowa realizowana na terenie Legionowa. Mowa tu o przebudowie ul. Krakowskiej oraz ul. Sobieskiego na odcinku od Krasińskiego do Parkowej. Prace mają potrwać do połowy lipca.

Inwestycja ma być prowadzone pod tak zwanym ruchem, czyli bez potrzeby zamykania całej drogi. Czasowych ograniczeń w ruchu lub też wyłączania z niego całych odcinków remontowanych ulic, nie da się niestety uniknąć.Inwestor zapowiada jednak, że będzie się starał minimalizować powstałe w ten sposób utrudnienia. Spokojni mogą być na pewno właściciele posesji znajdujących się przy Sobieskiego i Krakowskiej. Dojazd do ich domów zostanie zapewniony.

Jako pierwszy będzie remontowany odcinek ul. Krakowskiej od ronda Poniatowskiego do ul. Piastowskiej. Będą tam wykonywane m. in. roboty brukarskie, rozbiórka istniejącej nawierzchni i wykonanie nowej. Następnie będzie frezowany cały odcinek Sobieskiego od ronda przy Parkowej aż do Krasińskiego. Na skrzyżowaniu Sobieskiego i Krasińskiego powstanie najważniejsza chyba część tej inwestycji, czyli rondo. – Ulice, które remontujemy nie są przeznaczone do tranzytu. One mają służyć zarówno pieszym, rowerzystom jak i zmotoryzowanym mieszkańcom do tego, żeby się poruszać pomiędzy różnymi częściami naszego powiatu. Dlatego główny nacisk przy modernizacji dróg powiatowych w Legionowie położyliśmy nie na to, żeby ruch upłynnić dla kierowców, ale na to, żeby był on bezpieczny zarówno dla kierowców jak i dla pieszych. Ronda spełniają ten warunek. One zapewniają nie tylko płynne włączenie się kierowców do ruchu, ale też sprawiają, że piesi mogą bezpiecznie wchodzić na przejście dla pieszych – powiedział dla telewizji LTV, starosta Jan Grabiec. Ostatnim elementem realizacji tej inwestycji będzie przebudowa ul. Krakowskiej od ul. Zygmuntowskiej aż do tunelu.

Oto orientacyjny harmonogram prac. Jak jednak przekonują przedstawiciele starostwa może on, ze względu chociażby złe warunki pogodowe, ulec zmianie:
14.04. do 21.04 – odcinek od ronda Poniatowskiego do ul Piastowskiej
16.04. do 18.04 – frezowanie całej szerokości nawierzchni od ronda Parkowa do ul. Krasińskiego
20.04. do 30.05 – przebudowa sieci energetycznej na całym odcinku
22.04. do 24.04 – rozbiórka nawierzchni od ronda Parkowa do ul. Moniuszki (przy zamkniętym ruchu na tym odcinku)
27.04. do 29.04 – rozbiórka nawierzchni od ul. Moniuszki do ul. Chrobrego (przy zamkniętym ruchu na tym odcinku)
04.05. do 07.05 – rozbiórka nawierzchni od ul. Chrobrego do ul. Piotra Skargi (przy zamkniętym ruchu na tym odcinku)
07.05. do 10.05 – rozbiórka nawierzchni od ul. Piotra Skargi do ul. Krasińskiego (przy zamkniętym ruchu na tym odcinku)
11.05. do 30.05 – przebudowa skrzyżowania ulic Krasińskiego i Sobieskiego. Szczegółowy terminarz zamknięcia ruchu w związku z realizacją prac zostanie przedstawiony do końca kwietnia.