Siatkarki SK banku Legionovii Legionowo poznały rywala, z którym przyjdzie im zagrać o miejsca 5 – 12 Orlen Ligi. O awans do następnej fazy podopieczne trenera Ettore Guidettiego zagrają w dwumeczu z Developresem SkyResem Rzeszów.

Developres SkyRes Rzeszów to tegoroczny beniaminek, a zarazem 10 drużyna fazy zasadniczej Orlen Ligi, z którym w tym sezonie legionowianki wygrały i przegrywały w trzech setach. W dotychczasowych play-offach Legionovia uległa w dwumeczu o półfinał mistrzyniom Polski z Chemikiem Police. Z kolei rzeszowianki dwukrotnie pokonały Pałac Bydgoszcz (3:0, 3:1) w walce o rozstawienie w rywalizacji o miejsca 5 – 12. – Do tej pory nasz bilans w starciach z Rzeszowem to 1:1. W pierwszym meczu przegraliśmy, jednak lawina kontuzji sprawiła wówczas, że na parkiecie musiała pojawić się nawet Jolanta Studzienna, nasza II trener. W rewanżu wygraliśmy już zdecydowanie. – przypomina Marek Bąk, wiceprezes SK banku Legionovii. – Nie lekceważymy tego przeciwnika, ale mierzymy dużo wyżej, dlatego nie mogą powiedzieć, abyśmy obawiali się Rzeszowa. – jasno stawia sprawę sternik klubu z Chrobrego. Przeciwko Developresowi SkyResowi będzie mogła wystąpić najlepsza atakująca Orlen Ligi 19-letnia Malwina Smarzek, która przez kontuzję kolana przedwcześnie zakończyła swój udział w ostatnim meczu Młodej Ligi. – Nie ma zagrożenia, że Malwina nie pomoże nam w tym dwumeczu. – obiecuje wiceprezes Bąk.

Pierwsza odsłona tego dwumeczu zostanie rozegrana w najbliższą sobotę 11 kwietnia w Rzeszowie. Natomiast 21 kwietnia o godzinie 19:00 rywalizacja przeniesie się do Areny Legionowo. Gdyby po oby spotkaniach stan był remisowy, o zwycięstwie złoty set.