W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego kontrolowali salony z automatami do gier, działające na terenie Legionowa. Celem tych działań było sprawdzenia, czy nie dochodzi tam do nielegalnych gier hazardowych.

– Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy oraz celnicy z Warszawy w trakcie prowadzonych czynności skontrolowali salony gier odnośnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych – informuje asp. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP w Legionowie.Policjanci i celnicy sprawdzali pochodzenie i legalność automatów oraz czy ich właściciele posiadają wszystkie niezbędne zezwolenia. W trakcie działań zabezpieczono aż 18 tak zwanych jednorękich bandytów. Okazało się bowiem, że żaden z nich nie miał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji.

Właściciele tych automatów prawdopodobnie odpowiedzą za złamanie przepisów kodeksu karno – skarbowego. – W myśl obowiązującego prawa, urządzanie gier hazardowych dopuszczalne jest wyłącznie na warunkach wskazanych w ustawie o grach hazardowych. Wymaga więc uzyskania stosownych pozwoleń oraz rejestracji wykorzystywanych urządzeń. Za prowadzenie tych gier wbrew przepisom, grozi grzywna, kara pozbawienia wolności do lat trzech albo obie te kary łącznie – informuje asp. Emilia  Kuligowska.

Wspólne działania legionowskich policjantów i celników mają być kontynuowane.