W derbowym spotkaniu dwóch przedstawicieli województwa mazowieckiego w II lidze, Legionovia Legionowo przegrała przed własną publicznością ze Zniczem Pruszków 1:2. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Rafał Maciejewski.

Ani Legionovia, ani Znicz nie porwały swoją grą legionowskiej publiczności w pierwszej części spotkania, ale piłkarze gości zdołali stworzyć sobie groźne okazje do strzelenia gola. W 7 minucie Konrad Wieczorek wybił zmierzającą do siatki piłkę z własnej linii bramkowej piłkę, zaś pięć minut później w dogodnej sytuacji nie trafił głowądo bramki Daniel Kraska. Jedenaście minut później 20-letni napastnik Znicza znowu był blisko wpisania się na listę strzelców, lecz tym razem skuteczną interwencją popisał się Mikołaj Smyłek, wybijając piłkę na rzut rożny.{mp4}Miejscowa_Mecz_28_3_2015{/mp4}

Druga odsłona fatalnie rozpoczęła się dla legionowian. W 49 minucie Robert Menzel musiał przedwcześnie opuścić boisko w konsekwencji drugiej żółtej kartki. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skuteczną akcją popisał się Kraska, wyprowadzając Znicza na prowadzenie. W 68 minucie groźne zrobiło się pod bramką Michała Bigajskiego, lecz Rafała Maciejewskiego Piotr Gurzęda w ostatniej chwili ubiegł w pojedynku powietrznym. Sześć minut potem do centry z rzutu wolnego Dejana Krljanovicia dopadł w polu karnym gości Kamil Dankowski, lecz obrońca Legionovii nawet nie trafił w światło bramki. W 84 minucie było już po meczu, gdy podanie Kraski wzdłuż pola karnego skutecznie zamknął wprowadzony osiem minut wcześniej na boisko Bartosz Żurek. Jeszcze w doliczonym czasie gry honorową bramkę dla „Biało-żółto-czerwonym” po ogromnym błędzie Bigajskiego zdobył Rafał Maciejewski, ktory najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym przyjezdnych.

Przewaga podopiecznych trenera Roberta Pevnika nad strefą spadkową zmalała do sześciu punktów. Jeśli Kotwica Kołobrzeg w swoim niedzielnym spotkaniu zainkasuje trzy punkty, ten dystans zmniejszy się jeszcze bardziej. W Wielki Czwartek legionowianie będą mieli szansę zrehabilitować się za domową porażkę ze Zniczem, bowiem zagrają na wyjeździe z niżej notowanym Okocimskim KS-em Brzesko.

Legionovia KZB – Znicz Pruszków 1:2 (0:0)
bramka: Maciejewski 90+2 – Kraska 53, Żurek 84
żółte kartki: Menzel, Pavic – Żurek, Niewulis
czerwona kartka: Menzel (49, Legionovia, za dwie żółte)
Legionovia KZB: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Menzel, Goliński – Pavic (73 Ziąbski), Figiel (61 Krljanovic), Odunka (60 Czapa), Tatara (52 Grudniewski), Maciejewski – Lewicki.
Znicz: Bigajski – Niewulis, Jędrych, Gurzęda, Kucharski – Tomczyk, Dobosz (78 Januszewski), Kopciński (76 Żurek), Nawrocki (66 Banaszewski) – Kraska (86 Muszyński), Górski.