Kładkę nad torami kolejowymi w ciągu ul. Parkowej i Wyszyńskiego wybuduje prawdopodobnie firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY, które w przetargu przedstawiła najtańszą ofertę.

MOSTY zobowiązały się wybudować kładkę za 3 mln 057 tysięcy złotych. Prace mają potrwać około 23 tygodni. Firma na swoją usługę daje też siedmioletnią gwarancję.– To przedsiębiorstwo z dużym doświadczeniem, które sprawdzała się już w realizacji podobnych do tej inwestycji – mówi Robert Wróbel, wicestarosta legionowski. Umowa z wykonawcą nie została jeszcze póki co podpisana. Kiedy to ma nastąpić, tego na razie jeszcze nie wiadomo. Kładka będzie miała 22 metry długości i 4 szerokości. Będzie wykonana z konstrukcji stalowej. Zamiast wind, znajdzie się tam pochylnia o kącie nachylenia umożliwiającym bezproblemowe podjechanie wózkiem lub rowerem.

Przypominamy, że przejazd kolejowy w ciągu Parkowej i Wyszyńskiego zostanie zamknięty w połowie kwietnia. Kierowcy będą musieli jeździć tunelem, a piesi mają być kierowani do przejścia przez tory w okolicy osiedla Kozłówka.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.