Od czwartku działa w Legionowie filia biura poselskiego europarlamentarzysty Michała Boniego. Były szef resoru pracy i polityki socjalnej oraz minister administracji i cyfryzacji skorzystał z gościnności senator Anny Aksamit, dzieląc z nią pomieszczenia zajmowane w miejskim ratuszu. Tego samego dnia do mandatowego duetu oficjalnie dołączyła radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Kinga Gajewska.

Jak przystało na wydarzenie tej rangi, z zaproszenia deputowanego do Parlamentu Europejskiego skorzystało szerokie grono lokalnych (i nie tylko) notabli. Jego główny bohater i sprawca wystosował ich bowiem pod dostatkiem. W inauguracyjnej mowie, wygłoszonej w ratuszowej sali ślubów, zapewnił, że drzwi jego biura będą dla okolicznych mieszkańców szeroko otwarte.

– W polityce bywa trochę tak jak w życiu. Jeśli jest się dla kogoś dobrym, wtedy to dobro prędzej czy później do człowieka wraca. To, co mi państwo daliście, przez pięć lat zamierzam teraz oddawać – oznajmił Michał Boni. Ponadto zadeklarował, że co kilka tygodni osobiście pojawi się w biurze, aby rozmawiać z mieszkańcami. Na co dzień będą tam dyżurowali jego pracownicy.

Zaskakujący bonus czwartkowej uroczystości stanowiła informacja, że z uprzejmości senator Anny Aksamit skorzystała również Kinga Gajewska, młoda radna zasiadająca w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jej ratuszowe biuro – podobnie jak dwojga szacownych parlamentarzystów – także będzie się mieściło w lok. 3.01. – Bardzo się cieszę, że teraz możemy tutaj już we trójkę działać na rzecz mieszkańców Legionowa i powiatu. W całej naszej pracy chodzi przecież o pomaganie ludziom. I to właśnie staramy się na co dzień robić – mówi senator Anna Aksamit.