We wtorek (24 marca) odbyło się otwarcie ofert w przetargu na wyłonienie wykonawcy kładki pieszo – rowerowej nad torami w ciągu ul. Parkowej i Wyszyńskiego. Firmy, które w nim wystartowały, zaproponowały ceny wahające się od trzech do pięciu milionów złotych.

Chęć wybudowania kładki nad torami wyraziło pięć przedsiębiorstw budowlanych. Pierwszą jest INTOP Warszawa, które zaproponowało cenę brutto 3 mln 361 tys. złotych i zobowiązało się, że z umowy wywiąże się w 23 tygodnie. Firma dała też pięć lat gwarancji.Drugą jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY. Ich cena to 3 mln 057 tys. zł., termin wykonania inwestycji 23 tygodnie i 7 lat gwarancji. Trzecia firma to STRABAG. Zobowiązała się ona wybudować kładkę za 3 mln 547 tys. złotych, w terminie 7 tygodni. STRABAG również dał 7 lat gwarancji. Czwarty oferent to SKANSKA. Ich cena to  3 mln 397 tys. zł, termin 23 tygodnie, gwarancja 7 lat. Ostatni chętny, to firma TORPOL. Zaproponowała ona cenę 4 mln 803 tys. zł., 26-tygodniowy termin realizacji inwestycji i 3-letnią gwarancję.

Kolejnym etapem procedury przetargowej będzie zbadanie ofert pod względem formalnym oraz zgodności z wymaganiami określonymi przez powiat w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonawca tej inwestycji powinien być więc znany za kilka tygodni. Wprowadzenie go na budowę nastąpi więc prawdopodobnie w tym samym czasie, co definitywne zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego. Przeprawa przez tory przestanie funkcjonować w połowie kwietnia. Do momentu wybudowania kładki, rowerzyści i piesi będą się więc musieli liczyć z utrudnieniami.

Inwestycję realizuje starostwo powiatowe, przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Legionowo. 

3 KOMENTARZE

  1. Coś z tą kładką jest nie tak. Może trzeba wybrać jeszcze droższych wykonawców coby zrobili kładkę nad linią trakcyjną, bo ta to się rozwali za te trzy do pięciu milionów jak przejedzie pjędolino.

  2. Chyba musimy załatwic sobie i dzieciakom skrzydła, żeby latac nad torami do przedszkola i szkoły…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.