Chemik Police awansował do półfinału rundy play-off Orlen Ligi po dwumeczu z SK bankiem Legionovią Legionowo. W poniedziałkowy wieczór legionowianki przegrały rewanżowe spotkanie w Szczecinie 0:3. Podopieczne trenera Ettore Guidettiego będą teraz przygotowywać się do meczów o miejsca 5-12.

Po dość łatwej wygranej w Arenie Legionowo, nikt w obozie policzanek nie spodziewał się problemów w drugim straciu z Legionovią. Mimo tego, szkoleniowiec Guseppe Ciuccarini wystawił identyczny skład, co w poprzednią środę w Legionowie. Włoch miał na celu utrzymanie w rytmie meczowym zawodniczek, które mają odegrać pierwszoplanowe role w turnieju Final Four Ligi Mistrzyń w kwietniu. Podobną startegię do swojego rodaka obrał legionowski trener, leczpowódjego decyzji był odmienny. – Gra przeciwko wielkim zawodniczkom, drużynom i trenerom może okazać sie bardzo ważnym doświadczeniem w dojrzewaniu tej drużyny. – tłumaczył Ettore Guidetti, opiekun SK banku Legionovii.

Zawodniczki Chemika Police nie dały najmniejszych szans gościom z Legionowa w pierwszych dwóch starciach. Gdy Małgorzata Glinka-Mogentale zdobywała dwudziesty piąty punkt dla swojej drużyny w pierwszym secie, po stronie Legionovii było tylko czternaście „oczek”. Bardziej zacięty opór legionowianki stawiły w drugiej partii. Kroku faworytkom dotrzymały jednak tylko do drugiej przerwy technicznej (13:16). Potem przewagę na nowo zaczęły budować miejscowe, wygrywając ostatecznie tę odsłonę do dziewiętnastu. Gdy wszyscy w Azoty Arenie nastawiali się na jednostronny przebieg kolejnego seta, Legionovia zaskoczyła w jego pierwszych minutach swoją skutecznością, prowadząc po pierwszej przerwie technicznej 8:6. Potem do głosu zaczęły dochodzić gospodynie, które przy stanie 13:10 zdobyły siedem punktów pod rząd. Wówczas legionowianki odpowiedziały pięcioma, kolejnymi wygranymi piłkami. Z tej wymiany ciosów ostatecznie lepiej wyszedł Chemik Police, zwyciężając w secie 25:18 i w całym spotkaniu 3:0.

Porażka w dwumeczu z polickim zespołem nie zakończyła udziału SK banku Legionovii w play-offach. Kolejną szansę zobaczenia legionowskich siatkarek w akcji ich kibice będą jednak dopiero mieli za niemal trzy tygodnie. 11 i 13 kwietnia podopieczne trenera Guidettiego zagrają mecze o miejsca 5-12 w Orlen Lidze. Wkrótce rozstrzygnie się, kto będzie rywalem legionowianek w tej fazie rozgrywek.

Chemik Police – SK bank Legionovia 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)