Osiemnaste zwycięstwo w dziewiętnastu meczach odniósł KPR Borodino Legionowo. Tym razem podopieczni trenera Roberta Lisa pokonali w Olsztynie miejscową Warmię Traveland 32:26, choć do przerwy tylko remisowali 13:13.

Ekipa z Olsztyna w ostatnich tygodniach prezentowała wysoką formę, odnosząc cztery z rzędu zwycięstwa. Z kolei legionowianie, choć w lidze idzie im znakomicie, w minionym tygodniu doznali wyraźnej porażki z mistrzem Polski VIVE Tauronem Kielce. Choć porażka z uczestnikiem Ligi Mistrzów nie przynosi legionowskim szczypiornistom żadnego wstydu, chcieli oni szybki wrócić na zwycięską ścieżkę. Zadanie to nie przyszło im łatwo, ponieważ Warmia postawiła twarde warunki.

Piłkarze prowadzeni przez trenera Lisa szybko wypracowali sobie kilkubramkową przewagę nad olsztynianami. Uspokojeni tym dobrym początkiem goście z Mazowsza pozwolili narzucić swój rytm gry Warmii, przez co jeszcze na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy to gospodarze prowadzili 12:10. Końcówka tej odsłony należała jednak do KPR-u Borodino, a na przerwę do szatni zawodnicy schodzili przy remisie 13:13.

Początek drugich trzydziestu minut były naprawdę wyrównany. Obie ekipy potwierdziły, że są ostatnio w dobrej formie i żaden z nich nie zamierzał odpuszczać. Kibice zgromadzeni w olsztyńskiej hali nabrali wiary, że ich zawodników stać na sprawienie niemałej sensacji w konfrontacji z prowadzącym w tabeli KPR-em Borodino, bowiem w pewnym momencie znowu wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W ostatniej fazie spotkania znowu jednak swoją wyższość pokazali zawodnicy lidera zaplecza ekstraklasy, którzy wygrywając 32:26 zabrali dwa punkty ze sobą z powrotem do Legionowa.

KPR Borodino wygrywając w Olsztynie, umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Legionowianie mają już dziewięć punktów przewagi nad drugim w stawce Piotrkowianinem i tylko jakiś kataklizm może przeszkodzić drużynie trenera Lisa w awansie do Super Ligi. Kolejne spotkanie, do którego dojdzie 3 marca o godzinie 19:00 w Arenie Legionowo, legionowski zespół rozegra z mistrzem Polski i uczestnikiem Ligi Mistrzów VIVE Tauronem Kielce. Natomiast w sobotę 7 marca o godzinie 19:00, także w legionowskiej hali, lider rozgrywek I ligi podejmie Real Astromal Leszno.

Warmia Traveland Olsztyn – KPR Borodino Legionowo 26:32 (13:13)
Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś – Jankowski 8, Sikorski 5, Królik 4, Koledziński 2, Malewski 2, Droździk 2, Deptuła 2, Krawczyk 1.
KPR Borodino: Krekora, Ner – Gawęcki 7, Bulej 5, Wolski 5, Kasprzak 4, Titow 4, Prątnicki 3, Ciok 2, Dzieniszewski 2 oraz Bożek, Kuśmierczyk, Wuszter, Brinovec.