Od początku maja mieszkańcy miasta będą mogli zaopatrzyć się w Kartę Legionowianina, która umożliwi im tańszy zakup okresowych biletów ZTM-u. Dzięki przystąpieniu gminy do programu „Warszawa Plus” w portfelach pasażerów może zostać ponad 200 zł rocznie. Pod jednym wszakże warunkiem: swój podatek dochodowy muszą rozliczać w legionowskim urzędzie skarbowym.

Po odgwizdanym przez mazowieckiego wojewodę faulu na prawie – zakwestionował on przyjęte przez Radę Miasta Legionowo kryterium zameldowania, jako przepustkę do udziału w projekcie Zarządu Transportu miejskiego – w środę radni znów podeszli do tematu. Mimo wiary w moc swoich argumentów, ratusz postanowił nie boksować się z wojewodą w sądzie administracyjnym i dał za wygraną.

– Zdecydowaliśmy się zmienić uchwałę i w tej chwili wystarczy zamieszkiwać na terenie miasta oraz odprowadzać podatek do Urzędu Skarbowego w Legionowie. Przychodząc do urzędu miasta, będzie można wyrobić sobie Kartę Legionowianina (będzie to opatrzona po jednej stronie lokalnymi emblematami warszawska karta miejska – red.) i uzyskać proponowane przez ZTM zniżki – mówi Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa.

Normalny 30-dniowy bilet obowiązujący w I i II strefie będzie tańszy o 14 zł, a 90-dniowy – o 54 zł. Co do biletów obowiązujących tylko w II strefie, miesięczny stanieje o 14 zł, a kwartalny o 32 zł. Co ważne, dopłaty do biletów będą dostępne również dla dzieci legionowskich podatników. Będą, ale mimo wyrażonego w głosowaniu jednomyślnego poparcia radnych, nie od razu. – W związku z tym, że teraz trwa rozliczanie się z urzędem skarbowym, wprowadzimy to rozwiązanie od 1 maja, kiedy już wszyscy ten obowiązek będą mieli za sobą i będą mogli przedstawić nam albo pierwszą stronę PIT-u, albo zaświadczenie, że rozliczyli się właśnie w Legionowie – tłumaczy Piotr Zadrożny.