KPR Borodino realizuje plan, jakim jest powrót so Superligi. W siedemnastej kolejce zespół trenera Roberta Lisa pokonał na wyjeździe SMS ZPRP Gdańsk 29:24, chociaż gospodarze, zwłaszcza w pierwszej połowie sprawili sporo kłopotów liderowi. W osiemnastej kolejce KPR Borodino zagra na wyjeździe (21.02, godz. 1800) z AZS-em AWF Biała Podlaska. Trzy dni później legionowianie zmierzą się na wyjeździe z Vive Tauronem Kielce w ramach ćwierćfinału Pucharu Polski. Rewanż w Legionowie odbędzie się we wtorek 3 marca o godz. 1900.

Działaczom KPR Borodino udało się pozyskać kolejnego sponsora. W ubiegłym tygodniu prezes klubu Arkadiusz Kardyka podpisał umowę sponsorską z Enerią sp. z.o.o., która reprezentował dyrektor Leszek Nicgorski. Firma specjalizuje się w kompleksowych rozwiązania w zakresie projektów zasilania rezerwowego, kogeneracji oraz modułów energetycznych stosowanych w przemyśle morskim, kolejowym czy energetycznym, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii firmy Caterpillar na terenie całego kraju. Umowa została podpisana na okres półtora roku, a więc ma obowiązywać przez kolejny sezon, w którym klub z Legionowa zapewne będzie występował w Superlidze.

Wyjazdowy mecz KPR Borodino Legionowo z SMS-ie, Gdańsk odbył się już we wtorek i to nie w Gdańsku, ale we Władysławowie, ponieważ licealiści ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego przebywali na zgrupowaniu w pobliskim Cetniewie. Powodem wcześniejszego terminu tego meczu były rozpoczynające się w piątek mistrzostwa Polski juniorów, w których zawodnicy SMS-u będą rywalizować.

Kłopoty w pierwszej połowie

W rundzie rewanżowej klub z Gdańska sygnalizował zwyżkę formy, czego efektem było m.in. wysokie (33:22) zwycięstwo nad Sokołem Kościerzyna oraz jednobramkowe porażki z Wolsztyniakiem i Astromalem Leszno. Wyniki te jednak nie zmieniały faktu, że zdecydowanymi faworytami meczu we Władysławowie była druzyna z Legionowa.

Pierwsze minuty pokazały, że uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego czynią systematyczne postępy. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, od dwóch bramek KPR Borodino, ale SMS szybko odrobił straty, a nawet wyszedł na prowadzenie 9:5 po osiemnastu minutach gry. Czterobramkowe prowadzenie gospodarzy spowodowało, że lider na poważnie wziął się do pracy. Jeszcze przed przerwą legionowianie zdołali wyjść na prowadzenie 14:13.

W drugiej połowie SMS ZPRP długo nie dawał za wygraną, ale podobnie jak w pierwszej części, także i teraz końcówka należała do drużyny trenera Roberta Lisa. KPR Borodino pokonał zespół z Gdańska 29:24 i zdobył kolejne punkty przybliżające go do awansu do Superligi.

SMS ZPRP Gdańsk – KPR Borodino Legionowo 24:29 (13:14)

SMS ZPRP: Skrzyniarz, Szot – Moryto 8, Majdziński 6, Kowalczyk 4, Pawłowski 2, Bekisz 1, Kawka 1, Pietruszko 1, Skwierawski 1 oraz Brukwicki, Orzechowski, Szała.

KPR Borodino: Krekora, Ner – Ciok 9, Gawęcki 9, Dzieniszewski 3, Kasprzak 2, Kuśmierczyk 2, Brinovec 2, Wolski 1, Wuszter 1 oraz Suliński, Bulej.

Vive Tauron przyjedzie do Legionowa

Po siedemnastu kolejkach legionowianie mają sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Polskim Cukrem Pomezanią. Klub z Malborka w sobotę wygrał 34:32 bardzo ważny wyjazdowy mecz z Piotrkowianinem, przybliżając się bardzo do zakończenia rozgrywek na drugim miejscu, które premiowane jest grą w barażach o awans do Superligi. Piotrkowianin już nie ma szans żeby odrobić stratę dziewięciu punktów do KPR-u. Wydaje się wręcz nieprawdopodobne, aby lider pogubił tak dużo punktów, aby goniące go zespoły odrobiły straty.

W sobotę 21 lutego o godzinie 1800 KPR Borodino zagra na wyjeździe z AZS-em AWF Biała Podlaska. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem będzie klub z legionowa Trzy dni później, we wtorek 24 lutego o godz. 1800, legionowianie zmierzą się na wyjeździe z Vive Targi Kielce w ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Polski. Rewanż z mistrzami Polski odbędzie się w Arenie Legionowo we wtorek 3 marca o godz. 1900.