Spotkanie z ojcem Arturem

0
784

Od czwartku, w ramach wymyślonego przez Powiatową Instytucję Kultury cyklu „Kino otwarte”, w sali widowiskowej ratusza trwa przegląd filmów z udziałem Artura Żmijewskiego. W sobotę, po ostatniej projekcji, aktor wraz z Robertem Glińskim spotkają się z legionowską publicznością.

Swoją obecnością Artur Żmijewski uświetnił również czwartkową inaugurację przeglądu. Posiadacz tytułu Honorowego Obywatela Miasta Legionowo opowiadał licznie zgromadzonym widzom między innymi o początkach kariery i pierwszych doświadczeniach aktorskich, związanych przecież z Legionowem. Smaczku imprezie dodawał fakt, że bohater wieczoru zwracał się również do osób, które od lat go znają, mających okazję owo raczkowanie na scenie obserwować. W roli moderatora spotkania już tradycyjnie wystąpił legionowski pisarz i krytyk filmowy Wojciech Kałużyński.

Pierwszego dnia przeglądu goście ratuszowej sali widowiskowej mieli okazję zobaczyć dwa filmy: „Stan posiadania” oraz „Lawę”. W piątek – „3 dni bez wyroku” i „Psy 2 ostatnia krew”. Na sobotę natomiast zaplanowano istny filmowy maraton. Odtwórca roli słynnego „Ojca Mateusza”, począwszy od południa, pojawi się na ekranie aż w czterech produkcjach. Będą to w kolejności: „Ucieczka”, „Daleko od siebie”, „Mój rower” i „Kamienie na szaniec”. 

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowa funkcja starosty
Następny artykułKradzież na domówce
Waldek Siwczyński
Trudno powiedzieć, czy to wpływ zodiakalnego Koziorożca, ale lubi czasem nabić kogoś na medialne rogi. Starając się przy tym, a to coraz rzadsze zjawisko, nie nabijać w butelkę czytelników. 45-letni chłopiec starannie skrywający swe emocje. Głównie pozytywne. Posiadacz wielu cech, które dyskwalifikują go jako wzór dziennikarza. Mimo to od ponad dekady dzielnie trwa na legionowskim posterunku.