Od czwartku, w ramach wymyślonego przez Powiatową Instytucję Kultury cyklu „Kino otwarte”, w sali widowiskowej ratusza trwa przegląd filmów z udziałem Artura Żmijewskiego. W sobotę, po ostatniej projekcji, aktor wraz z Robertem Glińskim spotkają się z legionowską publicznością.

Swoją obecnością Artur Żmijewski uświetnił również czwartkową inaugurację przeglądu. Posiadacz tytułu Honorowego Obywatela Miasta Legionowo opowiadał licznie zgromadzonym widzom między innymi o początkach kariery i pierwszych doświadczeniach aktorskich, związanych przecież z Legionowem. Smaczku imprezie dodawał fakt, że bohater wieczoru zwracał się również do osób, które od lat go znają, mających okazję owo raczkowanie na scenie obserwować. W roli moderatora spotkania już tradycyjnie wystąpił legionowski pisarz i krytyk filmowy Wojciech Kałużyński.

Pierwszego dnia przeglądu goście ratuszowej sali widowiskowej mieli okazję zobaczyć dwa filmy: „Stan posiadania” oraz „Lawę”. W piątek – „3 dni bez wyroku” i „Psy 2 ostatnia krew”. Na sobotę natomiast zaplanowano istny filmowy maraton. Odtwórca roli słynnego „Ojca Mateusza”, począwszy od południa, pojawi się na ekranie aż w czterech produkcjach. Będą to w kolejności: „Ucieczka”, „Daleko od siebie”, „Mój rower” i „Kamienie na szaniec”.