Nie udał się legionowiankom rewanż za porażki w lidze i przegrały kolejny mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W czwartej rundzie rozgrywek o Puchar Polski SK bank Legionovia przegrała z KSZO 1:3 i zakończyła swoją przygodę z Pucharem Polski na jednym meczu.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski staje się prawdziwym prześladowcą Legionovii. Beniaminek Orlen Ligi najpierw pokonał u siebie drużynę z Legionowa, co było dużą niespodzianką, a następnie rozgromił ją na wyjeździe w jeszcze większych rozmiarach, co było sensacją.

Szybko nadarzyła się okazja, żeby się zrewanżować. Dwa dni po meczu ligowym los zetknął te dwie drużyny w czwartej rundzie rozgrywek o Puchar Polski. Podrażnione porażkami w spotkaniach o punkty, legionowianki zapowiadały zemstę.

Niestety, także i tym razem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski wyszedł zwycięsko rywalizacji z Legionovią. Już pierwszy set pokazał, że gospodynie zamierzają przedłużyć swoją zwycięską serię w potyczkach z Legionovią. Od początku prowadziły kilkoma punktami i pewnie wygrały pierwszą partię 25:19.

W drugim secie nastąpiło przebudzenie zespołu gości. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego po pierwszej przerwie technicznej zaczęły wypracowywać sobie przewagę, której nie oddały już do końca. Wygrały 25:20 i odżyły nadzieje, na awans do następnej rundy Pucharu Polski. Tak się jednak nie stało. Dwa następne sety przypominały mecz sprzed dwóch dni w Legionowie. Gospodynie wygrały je bardzo łatwo 25:18 oraz 25:16 i cały mecz 3:1, dzięki czemu awansowały do piątej rundy (4 lutego), w której czeka na nie Pałac Bydgoszcz. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz (25 lutego).

Jedyny plus odpadnięcia z Pucharu Polski jest taki, że Legionovia będzie miała więcej czasy na odpoczynek pomiędzy meczami ligowymi.

KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – SK bank Legionovia 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:16)

KSZO: Tobiasz (12), Grzelak (11), Godfrey (13), Ganszczyk (11), Wasilewa (6), Bawoł (17), Nowakowska (libero) oraz Brojek (2), Wójcik (1), Ścibisz (libero) i Stefańska.

Legionovia: Chojnacka (11), Szymańska (8), Połeć (6), Bociek (14), Paszek (6), Gajewska (1), Wysocka (libero) oraz Pietraszkiewicz (libero) i Wójcik (6).

Poprzedni artykułUdany początek rundy rewanżowej
Następny artykułStarcie na asfalcie
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.