Sensacyjnym wynikiem 0:3 zakończył się mecz Legionovii z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w Arenie Legionowo. Tylko w pierwszym secie legionowianki nawiązały walkę z rywalkami, w pozostałych były tylko tłem dla zespołu gości. Kompromitująco zakończył się zwłaszcza trzeci set, w którym legionowianki zdobyły zaledwie jedenaście punktów. W sobotę 31 stycznia (godz. 1900) SK bank Legionovia zagra na wyjeździe z Pałacem Bydgoszcz.

Po trzech zwycięstwach bez straty seta siatkarki SK banku Legionovii były zdecydowanymi faworytkami rywalizacji z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który z kolei w sześciu ostatnich meczach nie zdobył żadnego punktu. Wydawało się, że druzyna gości nie będzie miała najmniejszych szans na zdobycie w chociażby jednego punktu na trudnym terenie w Legionowie.

Dobra forma w ostatnich trzech meczach pozwalała realnie myśleć o kontynuowaniu zwycięskiej serii w dwóch kolejnych spotkaniach z niżej notowanymi drużynami z Ostrowca Świętokrzyskiego i Bydgoszczy. Właściwie już niemal wszyscy legionowscy kibice doliczyli sześć punktów za te dwa spotkania i mieli nadzieję, że uda się Legionovii wyprzedzić w tabeli Budowlanych Łódź.

Tylko pierwszy set wyrównany

Przebieg meczu w Arenie Legionowo był jednak ogromnym zaskoczeniem dla kibiców. Pierwszy set bardzo długo był wyrównany. Kiedy na tablicy był wynik remisowy, zapowiadała się emocjonująca końcówka. I taka też była, ale decydujące punkty zdobywały siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, które zwyciężyły w pierwszej partii 25:22. Jak się okazało, był to najlepszy set w wykonaniu zespołu trenera Roberta Strzałkowskiego w sobotnim meczu.

Kibice spodziewali się, że w drugiej partii nastąpi przebudzenie zespołu Roberta Strzałkowskiego, ale od początku kilkupunktową przewagę uzyskały rywalki, głownie za sprawą skutecznej w ataku, byłej zawodniczki Legionovii – Barbary Bawoł. Był moment, kiedy wydawało się, że legionowianki zdołają odzyskać kontrolę nad przebiegiem gry, ale przytrafiła im się fatalna seria błędów. KSZO wykorzystało niemoc Legionovii i drugiego seta wygrało 25:16.

Deklasacja w trzecim secie

Bardzo słaba kocówka drugiego seta miała swój dalszy ciąg w trzeciej partii, w której drużyna gości wręcz zdeklasowała wyżej notowane przeciwniczki. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczął od prowadzenia 4:0, chwile później było 3:10. Nie pomagały przerwy w grze i zmiany, bo po kilku minutach na tablicy był już wynik 3:17 i 20:7. Ostatecznie zespół gości wygrał trzeciego seta 25:11 i cały mecz 3:0 w niewiele ponad godzinę.

Kibice opuszczali Arenę Legionowo bardzo rozczarowani nie tylko wynikiem, ale przede wszystkim grą swojego zespołu. SK bank Legionovia gasła z każdą piłką. Był to zdecydowanie najgorszy mecz drużyny w obecnym sezonie. Jest to tym bardzie bolesne, że miał on miejsce we własnej hali i w rywalizacji z zespołem, który w ostatnich tygodniach przegrał sześć meczów z rzędu, nie zdobywając w nich żadnego punktu.

SK bank Legionovia – KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (22:25, 15:25, 11:25)

Legionovia: Smarzek (14), Thibeault (8), Połeć (5), Paszek (1), Wójcik (2), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Szymańska (1), Gajewska, Chojnacka (3) i Bociek (2).

KSZO: Brojek (15), Ganszczyk (6), Kuligowska (4), Godfrey (9), Bawoł (14), Wójcik (9), Ścibisz (libero) oraz Grzelak i Stefańska.

Wyjazd do Bydgoszczy

Porażka z KSZO Ostrowiec bardzo skomplikowała sytuację SK banku Legionovii w tabeli Orlen Ligi. Cel, jakim jest zajęcie siódmego miejsca przed play-off mocno, aby unikną w pierwszej rundzie rywalizacji z Chemikiem Police, bardzo się oddalił. Zespół Budowlanych Łódź wykorzystał potknięcie drużyny Roberta Strzałkowskiego, pokonując u siebie 3:0 Pałac Bydgoszcz i uciekł legionowiankom się na 5 punktów. Taką stratę będzie niezwykle trudno odrobić, bo poza najbliższym spotkaniem z Pałacem Bydgoszcz, Legionovię czekają mecze z czołówką tabeli Orlen Ligi.

W meczu na szczycie Chemik wygrał 3:0 na wyjeździe z Muszynianką i ma 4 punkty przewagi nad wiceliderkami, więc nie można już chyba się łudzić, że nastąpi w tabeli zmiana lidera przed play-off.

O ligowe punkty będą rywalizowały w sobotę 31 stycznia z pałacem w Bydgoszczy. Jeszcze kilka dni temu legionowianki byłyby zdecydowanymi faworytkami, jednak po fatalnym meczu z KSZO trudno jest nie mieć wątpliwości, czy uda się w tym spotkaniu zdobyć punkty. Tydzień później do Legionowa przyjedzie zdecydowanie najsilniejsza drużyna ligi, Chemik Police.

Siatkówka. Orlen Liga.

17 kolejka (24-26 stycznia). SK bank Legionovia – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (22:25, 16:25, 11:25), Nafta Piła – Developres Rzeszów 0:3 (19:25, 18:25, 22:25), Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:23, 25:21), MKS Muszyna – Chemik Police 0:3 (17:25, 21:25, 14:25), BKS Bielsko-Biała – Impel Wrocław 0:3 (14:25, 19:25, 21:25), MKS Dąbrowa Górnicza – Trefl Sopot 0:3 (19:25, 18:25, 17:25).

1. KPS Chemik Police 46 50:10 1412:1128
2. Polski Cukier Muszynianka 42 44:18 1418:1247
3. PGE Atom Trefl Sopot 41 44:18 1468:1262
4. Impel Wrocław 36 39:23 1430:1316
5. BKS Aluprof Bielsko-Biała 34 41:29 1528:1421
6. Tauron MKS Dąbrowa G. 27 33:27 1300:1261
7. Budowlani Łódź SSA 24 35:36 1559:1499
8. SK bank Legionovia 19 27:36 1359:1394