Bardzo dobrze rozpoczęły rok 2015 siatkarki SK banku Legionovii. Zespół trenowany przez Roberta Strzałkowskiego najpierw pokonał w Arenie Legionowo po 3:0 Budowlanych Łódź oraz Developres Rzeszów, a następnie również bez straty seta na wyjeździe Naftę Piła. Takiej serii w występach w Orlen Lidze klub z Legionowa jeszcze nie miał. W sobotę 24 stycznia (godz. 1800) w Arenie Legionowo SK bank zagra z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Rok 2015 siatkarki Legionovii rozpoczęły od zwycięstwa we własnej hali nad Budowlanymi Łódź. Była to bardzo ważna wygrana dla drużyny trenera Roberta Strzałkowskiego, bo dająca wciąż szansę na wyprzedzenie w tabeli ekipę z Łodzi. Jednak, żeby tego dokonać, legionowianki musza zdobywać komplet punktu w potyczkach z drużynami znajdującymi się niżej w tabeli, z którymi w pierwszej rundzie pogubiły punkty.

Udany rewanż za porażkę w Rzeszowie

We wtorek 13 stycznia, w spotkaniu kończącym piętnasta kolejkę, SK bank Legionovia zmierzyła się w Arenie Legionowo z Developresem Rzeszów, z którym przegrała pierwszy mecz 0:3. Była to spora sensacja, więc legionowiankom bardzo zależało aby zatrzeć niemiłe wrażenie, jakie pozostało po meczu w Rzeszowie. Rewanż udał się w pełni.

Legionovia już w pierwszym secie, wygram do dwudziestu, pokazała niezłą grę i wysiłki zespołu gości aby odrobić stratynie przynosiły efektów. W drugiej partii rzeszowianki zagrały lepiej, jednak nie na tyle, żeby ja wygrać. Gospodynie w końcówce okazały się lepsze i po zwycięstwie 25:22 prowadziły już 2:0.

Trzeci set był także dość wyrównany, ale od połowy uwidoczniła się przewaga legionowianek, które nie oddały prowadzenia do końca. SK bank Legionovia wygrała trzeciego seta 25:20 i cały mecz 3:0, dopisując do swojego dorobku bardzo ważne trzy punkty.

Najlepsza zawodniczką meczu została Malwina Smarzek. Reprezentantka Polski po powrocie do gry po kontuzji jest w każdym spotkaniu wyróżniającą się zawodniczką zespołu z Legionowa.

SK bank Legionovia – Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20)

Legionovia: Paszek, Połeć, Thibeault, Bechis, Smarzek, Wójcik, Wysocka (libero) oraz Szymańska, Chojnacka i Bociek.
Developres: Hawryła, K. Filipowicz, Nowakowska, Olszówka, Szeremeta, Śliwińska, Borek (libero) oraz Budzoń, Głaz i Mucha.

Piła zdobyta

Po dwóch kolejnych zwycięstwach nad Budowlanymi i Developresem legionowianki były także faworytkami w rywalizacji z Naftą Piła na wyjeździe. Nikt nie spodziewał się jednak łatwego meczu, bo własna hala zawsze jest atutem.

Początek pierwszej partii należał do Nafty. Pilanki prowadziły 6:5, ale od tego momentu zaczęła się rysować przewaga Legionovii, która powiększyła się do pięciu punktów i zespół gości pewnie wygrał pierwszego seta 25:20. W drugim gospodynie rozpoczęły jeszcze lepiej, bo od prowadzenia 4:1, ale tym razem wyższe umiejętności podopiecznych trenera Roberta Strzałkowskiego szybko wzięły górę. Doprowadziły do remisu, a następnie zaczęły powiększać swoją przewagę, wygrywając 25:16.

W trzecim secie od początku nie było już wątpliwości, która z drużyn jest lepsza. Legionovia wypracowała sobie przewagę trzech punktów (7:4), którą systematycznie powiększała. Widać było, że Pilanki zaczęły wątpić, że uda im się wygrać z Legionovią chociażby jednego seta. Zespół gości wygrał trzecia partię 25:16 i cały mecz 3:0, demonstrując bardzo dobrą grę niemal przez całe spotkanie. Najlepszą zawodniczką rywalizacji z Pile została wybrana rozgrywająca Marta Bechis, ale ponownie wyróżniającą się siatkarką drużyny gości była atakująca Malwina Smarzek, najskuteczniejsza zawodniczka Legionovii.

PGNiG Nafta Piła – SK bank Legionovia 0:3 (21:25, 16:25, 16:25)

Nafta: Milović, Wilczyńska, Jarmoc, Wawrzyniak, Skorupka, Nadziałek, Pauliukouskaya (libero) oraz Archangielskaja, Sobczak i Raczyńska.

Legionovia: Smarzek), Paszek, Thibeault, Połeć, Bechis, Wójcik, Wysocka (libero) oraz Antosiewicz, Gajewska, Chojnacka i Bociek.

Szansa na kolejne punkty

W dwóch następnych meczach Legionovia jest w stanie podtrzymać znakomitą serię. Rywalkami ekipy Roberta Strzałkowskiego będą KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz Pałac Bydgoszcz.

W najbliższą sobotę (24 stycznia) o godz. 1800 legionowianki zmierzą się we własnej hali z KSZO, z którym nieoczekiwanie przegrały na wyjeździe 1:3. Podobnie jak w przypadku rywalizacji z Developresem, także i teraz gospodynie będą chciały zmazać plamę po meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jeżeli nie nastąpi jakieś załamanie formy, co w siatkówce kobiecej czasem się zdarza, to legionowianki powinny poradzić sobie ze swoimi przeciwniczkami bez straty seta.

Tydzień później, w Bydgoszczy nie powinno być większych problemów ze zdobyciem punktów. Pałac jest aktualnie zdecydowanie najsłabszą drużyną Orlen Ligi. W szesnastu meczach Pilanki zdobyły zaledwie dwa punkty i zamykają tabelę.

Znacznie trudniej będzie o punkty w kolejnych meczach, bo Legionovię czekają spotkania z czołowymi drużynami. Trudno spodziewać się, że takie potęgi jak Chemik, Trefl, Muszynianka czy Dąbrowa Górnicza pozwolą sobie na porażkę z zespołem walczącym o siódme miejsce. Oczywiście Legionovia jest w stanie sprawić niespodziankę, bo widać, że gra coraz lepiej, jednak zdecydowanymi faworytkami w tych meczach będą rywalki.

Siatkówka. Orlen Liga.

15 kolejka. SK bank Legionovia – Developres Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20), Budowlani Łódź – Nafta Piła 3:1 (21:25, 25:17, 25:19, 25:14), MKS Muszyna – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:13, 22:25, 25:16, 25:19), BKS Bielsko-Biała – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:15, 24:26, 25:19, 25:21), MKS Dąbrowa Górnicza – Chemik Police 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 19:25, 15:12), Trefl Sopot – Impel Wrocław 3:0 (25:14, 25:19, 25:15).

16 kolejka. Nafta Piła – SK bank Legionovia 0:3 (21:25, 16:25, 16:25), Developres Rzeszów – Trefl Sopot 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 16:25), Impel Wrocław – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (23:25, 25:16, 25:16, 25:18), Chemik Police – BKS Bielsko-Biała 3:2 (25:22, 25:22, 18:25, 19:25, 15:9), Pałac Bydgoszcz – MKS Muszyna 1:3 (11:25, 15:25, 25:19, 15:25), Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:15, 25:21, 25:14).