W trzynastej kolejce rozgrywek I ligi, KPR Borodino zmierzył się w Arenie Legionowo z Kar-Do Spójnią Gdynia. Znajdujący się w wysokiej formie goście z Gdyni, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z liderem i przegrali 26:36. Było to trzynaste zwycięstwo gospodarzy w lidze. Runda rewanżowa rozpocznie się 24 stycznia. KPR podejmie tego dnia MKS Poznań.

Drużyna trenera Roberta Lisa jest poza zasięgiem rywali w pierwszej rundzie obecnego sezonu. Do meczu z Kar-Do Spójnią Gdynia legionowianie wygrali wszystkie dwanaście meczów i wypracowali sobie aż pięć punktów przewagi nad drugim w tabeli Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Wynik spotkania z zespołem z Gdyni był więc niezwykle ważny dla układu tabeli przed rundą rewanżową. Zdobycie kompletu punktów w tym spotkaniu stawiałoby KPR Borodino w znakomitej sytuacji przed rundą rewanżową.

Zdecydowanymi faworytami niedzielnego meczu w Arenie Legionowo byli gospodarze, ale goście w ostatnich kilku kolejkach grali bardzo dobrze, a ostatnia porażkę ponieśli 18 października w rywalizacji z Warszawianką. Od tego czasu wygrali pięć spotkań i jedno zremisowali, co pozwoliło drużynie z Gdyni awansować na czwarte miejsce. Spójnia miała ogromną chęć sprawić sensację w Legionowie, ale KPR potwierdził swoją postawą, że w aktualnej formie jego ligowi rywale nie są w stanie mu zagrozić.

Po piętnastu minutach gospodarze prowadzili już siedmioma bramkami (10:3) i nawet seria wykluczeń w drugiej części pierwszej połowy nie zdołała wyrównać sił na boisku. Legionowianie zakończyli pierwszą połowę prowadzeniem 16:13.

Po przerwie, podobnie jak to miało miejsce niemal we wszystkich jesiennych meczach, zespół trenera Roberta Lisa podkręcił tempo i szybko powiększył swoją przewagę, która na dziesięć minut przed końcem spotkania wynosiła już dziesięć bramek (30:20) i taka różnica utrzymała się do końca zawodów. KPR Borodino Legionowo pokonał Kar-Do Spójnię Gdynia 36:26 i zakończył pierwszą rundę rozgrywek z kompletem zwycięstw.

Pierwsza liga wznowi rozgrywki za sześć tygodni. 24 stycznia KPR Borodino zagra w Arenie Legionowo z MKS Poznań, z którym na inaugurację rozgrywek, po emocjonującej końcówce spotkania, wygrał zaledwie 29:27.

KPR Borodino Legionowo – Kar-Do Spójnia Gdynia 36:26 (16:13)

KPR: Krekora, Ner – Kasprzak 11, Gawęcki 5, Prątnicki 5, Titow 5, Ciok 3, Wuszter 3, Dzieniszewski 2, Brinovec 1, Suliński 1, Bulej, Wolski.

Spójnia: Zimakowski, Skowron – Rychlewski 8, Szlinger 6, Wróbel 5, Kowalski, Stelmasik 2, Chyła 1, Derdzikowski 1, Naus 1, Nazimek 1, Staniszewski 1, Bielec, Bystram, Nowaliński.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A.

13 kolejka (13-14 grudnia). KPR Borodino Legionowo – Kar-Do-Spójnia Gdynia 36:26 (16:13), MKS Real-Astromal Leszno – KS Warszawianka Warszawa 36:24 (15:12), KS Meble Wójcik Elbląg – Polski Cukier Pomezania Malbork 25:30 (11:17), KPR Wolsztyniak Wolsztyn – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 22:27 (12:12), AZS AWF Biała Podlaska – MKS Henri Lloyd Brodnica 36:25 (15:9), Warmia Traveland Olsztyn – SMS ZPRP Gdańsk 43:35 (27:16), Vetrex Sokół Kościerzyna – MKS Poznań 31:28 (18:15).

14. AZS AWF Biała Podlaska 2 1 0 12 332:408

14 kolejka (24-25 stycznia). KPR Legionowo – MKS Poznań, Wolsztyniak Wolsztyn – Warszawianka Warszawa, MKS Henri Lloyd Brodnica – Polski Cukier Pomezania Malbork, Vetrex Sokół Kościerzyna – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Meble Wójcik Elbląg – Kar-Do Spójnia Gdynia, Real Astromal Leszno – SMS ZPRP Gdańsk, Warmia Traveland Olsztyn – AZS AWF Biała Podlaska.