Świąt Bożego Narodzenia nikt nie chce spędzać samotnie. Spośród wszystkich spotkań opłatkowych, szczególna jest miejska wigilia. Integruje ona bowiem wszystkich mieszkańców i sprawia, że w przeddzień tych najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt, wszyscy są  razem.

Tegoroczna miejska wigilia odbyła się w niedzielę (14 grudnia) i ponownie nie na  rynku, ale w atrium ratusza. – Od kilku lat przed Bożym Narodzeniem pogodę mamy taką, a nie inną i zawsze lepiej, ten szczególny czas spędzić w cieple i pod dachem, niż moknąć na deszczu – mówił do zebranych prezydent Roman Smogorzewski.Opłatkowe spotkanie rozpoczęło się od krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu dzieci ze Szkoły Muzycznej Yamaha. Następnie zebranym życzenia złożyli prezydent Legionowa i przewodniczący rady miasta, Janusz Klejment. – Życzymy państwu, aby te święta były przegadane, przemodlone, ciepłe i rodzinne – mówił Roman Smogorzewski. Podobne życzenia słychać było jeszcze wielokrotnie, podczas tradycyjnego łamania się opłatkiem.

W ramach miejskiej wigilii, dla legionowian przygotowano też specjalną niespodziankę. Z koncertem kolęd i najpiękniejszych piosenek o tematyce świątecznej, w sali widowiskowej wystąpił Robert Janowski z zespołem. Zagrał i zaśpiewał dla pełnej sali.