Bardzo udany dla Aleksa Strzeszewskiego był koniec listopada i początek grudnia. Pływak z Legionowa wystartował w dwóch bardzo mocno obsadzonych zawodach w Niemczech. W Erfurcie zdobył trzy medale, po jednym w każdym kolorze, natomiast w Berlinie dwukrotnie stawał na najniższym stopniu podium.

Pływanie w Niemczech stoi na bardzo wysokim poziomie, więc każdy sukces w zawodach u naszych zachodnich sąsiadów zasługuje na uznanie. W ostatnich dniach Aleks Strzeszewski startował w dwóch zawodach na terenie Niemiec.

W ostatni weekend listopada rywalizował w Erfurcie w zawodach Adventsschwimmfest des SSV Erfurt-Nord e.V. Na 50-metrowej pływalni miał okazję sprawdzić się w trzech stylach. Najlepiej wypadł na dystansie 100 m stylem motylkowym, w którym uzyskał czas 1:05,47 i zajął pierwsze miejsce. Niewiele gorzej poszło mu w stylu dowolnym, w którym zajął drugie miejsce na dystansie 50 m (26,03) oraz trzecie miejsce na dwukrotnie dłuższym dystansie (58,64). Aleks w Erfurcie zadebiutował w stylu grzbietowym i był to bardzo udany debiut. Czas 1:10,56 dał mu wysokie czwarte miejsce.

Tydzień później (6-7 grudnia) Strzeszewski rywalizował w międzynarodowych zawodach Supercup Berlin TSC, w których wystartowało aż 717 zawodników. Poziom zawodów berlińskich był bardzo wysoki, ale na reprezentant Delfina Legionowo znakomicie wypadł tle silnych zawodników.

W wyścigu na 50 m stylem dowolnym zajął trzecie miejsce, uzyskując czas 26,13. Również trzecie miejsce zajął w rywalizacji na 50 m stylem motylkowym (28,08). Bardzo dobre czasy uzyskał w dwóch pozostałych startach w Berlinie. Na 100 m stylem motylkowym zmierzono mu czas 1:05,95, natomiast na takim samym dystansie stylem dowolnym 59,36.

Były to pierwsze tej rangi zawody dla Aleksa Strzeszewskiego, więc tym bardziej należą mu się słowa uznania za udane występy w Niemczech.

Poprzedni artykułKPR Borodino ucieka rywalom
Następny artykułBzdurnie o urnie
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.