Nie udało się zawodniczkom Legionovii zdobyć punktów w rywalizacji z Atomem Trefl Sopot, ale drużyna Roberta Strzałkowskiego rozegrała niezły mecz i przegrała z brązowymi medalistkami mistrzostw Polski 1:3. Tylko w czwartym secie przewaga Atomu była znacząca, w pozostałych legionowianki stawiły gospodyniom zacięty opór. W sobotę 13 grudnia (godz. 1800) SK bank Legionovia zagra w Arenie Legionowo z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Tydzień później rozpocznie się runda rewanżowa.

Na mecz z Atomem Treflem do Sopotu zespół SK banku Legionovii udał się już z nowym trenerem, Robertem Strzałkowskim, który przed tygodniem zastąpił na tym stanowisku Macieja Kosmola. Klub z Sopotu jest jednym z głównych faworytów do medali mistrzostw Polski, aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli, więc był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z przeżywającą kryzys Legionovią. Moment na debiut nowego szkoleniowca nie był więc łatwy.

Przebieg meczu pokazał jednak, że legionowianki mogą nawiązać równorzędną walkę z czołowymi drużynami Orlen Ligi. Przez trzy sety SK bank Legionovia toczyła wyrównany bój z gospodyniami.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Przy wyniku 23:23 i zagrywce Legionovii, wyraźnie podenerwowany trener Atomu poprosił o czas. Przerwa w grze nie przyniosła zdecydowanej poprawy gry zespołu z Sopotu, jednak to gospodynie zdołały wygrać pierwszą partię na przewagi 27:25.

Także drugi set był zacięty. Na drugiej przerwie technicznej minimalnie lepsze były sopocianki, które prowadziły 16:15 i ponownie zanosiło się na emocje w końcowym fragmencie gry. Po tej przerwie jednak coś zacięło się w grze ekipy Roberta Strzałkowskiego i Atom tym razem wygrał 25:20.

Początek trzeciej partii mógł wskazywać, że gospodynie zakończą spotkanie bez strat, bo Atom Trefl prowadził 10:7 i wyglądało, że kontrolują wynik. Legionowianki nie zmierzały się poddawać i walczyły o każdą piłkę. Nieustępliwa gra zaczęła dawać efekty. Na druga przerwę gospodynie schodziły z takim samym prowadzeniem jak w poprzednim secie (16:15). Sytuacja z drugiej partii nie powtórzyła się. SK bank Legionovia nie pozwoliła rywalkom odskoczyć na więcej niż jeden punkt, a kiedy w pole zagrywki pojawiła się Malwina Smarzek, straty zostały odrobione, a udany blok zakończył zwycięskiego dla drużyny gości seta.

Dobra gra w trzech setach, a zwłaszcza wygranie trzeciej partii dały nadzieję legionowiankom na zdobycie w Sopocie przynajmniej jednego punktu. Niestety, czwarta partia należała zdecydowanie do Atomu. Tylko początek był wyrównany, ale od remisu 6:6 sopocianki systematycznie powiększały swoją przewagę i wygrały tego seta 25:15 i cały mecz 3:1.

SK bank Legionovia spadła na dziesiąte miejsce i obecnie wyprzedzają ją dwie drużyny beniaminków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Developres Rzeszów. Tylko jeden punkt straty do Legionovii ma Nafta Piła. Przed rozpoczęciem sezonu apetyty w Legionowie były zdecydowanie większe.

W jedenaste kolejce SK bank Legionovia zagra z Tauronem Banimex Dąbrowa Górnicza. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 13 grudnia o godz. 1800 w Arenie Legionowo. Będzie to ostatni mecz pierwszej rundy sezonu zasadniczego Orlen Ligi.

W obecnym sezonie nie będzie dłuższej przerwy świąteczno-noworocznej, tydzień później Orlen Liga rozpocznie rundę rewanżową. W Piątek 19 grudnia o godz. 1800 legionowianki podejmą w Arenie Aluprof Bielsko Biała, 29 grudnia zmierzą się na wyjeździe z Muszynianką, a 3 stycznia do Legionowa przyjedzie drużyna Budowlanych Łódź.

Atom Trefl Sopot – SK bank Legionovia 3:1 (27:25, 25:20, 23:25, 25:15)

Atom Trefl: Tokarska, Leys, Cooper, Bełcik, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz McClendon, Matiasowska, Kaczmar. Łukasik.
Legionovia: Smarzek, Paszek, Thibeault, Połeć, Bechis, Wójcik, Wysocka (libero) oraz Chojnacka, Bociek, Alagierska

Siatkówka. Orlen Liga.

10 kolejka (5-7 grudnia). Trefl Sopot – SK bank Legionovia 3:1 (27:25, 25:20, 23:25, 25:15), Chemik Police – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:13, 25:15, 25:17), Developres Rzeszów – Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 24:26, 25:19, 20:25, 15:9), Impel Wrocław – Nafta Piła 3:0 (25:16, 25:23, 25:9), MKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani Łódź 3:1 (18:25, 25:20, 27:25, 25:16), BKS Bielsko-Biała – MKS Muszyna 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:18, 15:5).

12. Pałac Bydgoszcz 2 7:30 698:892

11 kolejka (13-15 grudnia). SK bank Legionovia – MKS Dąbrowa Górnicza (13.12, 1800), MKS Muszyna – Developres Rzeszów (13.12, 1700), Budowlani Łódź – BKS Bielsko-Biała (14.12, 1445), Nafta Piła – Trefl Sopot (14.12, 1800), Pałac Bydgoszcz – Chemik Police (14.12), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Impel Wrocław (15.12, 1800).

12 kolejka (19-22 grudnia). SK bank Legionovia – BKS Bielsko-Biała (19.12, 1800), Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław (19.12, 1800), Chemik Police – Developres Rzeszów (20.12), Nafta Piła – MKS Dąbrowa Górnicza (20,12, 1445), Budowlani Łódź – MKS Muszyna (21.12, 1700), Trefl Sopot – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (22.12,1700).

Poprzedni artykułJestem tu dla Was!
Następny artykułKPR Borodino ucieka rywalom
Od 1994 dziennikarz sportowy. Współpracował z największymi dziennikami sportowymi w Polsce: Przeglądem Sportowym, katowickim Sportem, krakowskim Tempem. Był dziennikarzem Mazowieckiego Sport Expresu i współpracował z Dziennikiem Polska. Zajmuje się także promocją sportu młodzieżowego w Powiecie Legionowskim w Miesięczniku Młody Sportowiec. W Miejscowej od początku.