W bardzo ważnym dla układu tabeli meczu, KPR Borodino pokonał na wyjeździe Polski Cukier Pomezanię Malbork 32:28 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli grupy A I ligi. W środę 10 grudnia (godz. 2000) KPR zagra w Arenie Legionowo ze Śląskiem Wrocław w Pucharze Polski, a w niedzielę 14 grudnia (godz. 1500), także u siebie, z Kar-Do Spójnią Gdańsk o ligowe punkty.

Mecz w Malborku pomiędzy Polskim Cukrem Pomezanią Malbork i KPR Borodino Legionowo był wydarzeniem pierwszej rundy rozgrywek w grupie A pierwszej ligi. Przed tym spotkaniem KPR miał trzy punkty przewagi nad gospodarzami i wynik rywalizacji w Malborku mógł zaostrzyć walkę o awans z pierwszego miejsca lub też dać drużynie z Legionowa komfortową sytuację przed rundą rewanżową.

Zespół z Legionowa od początku zagrał bardzo skoncentrowany. Gospodarze jednak nie zamierzali oddać pola i dość długo w hali w Malborku trwała twarda, wyrównana walka. Jeszcze w osiemnastej minucie był remis, ale końcówka pierwszej połowy należała do drużyny z Legionowa, która schodziła na przerwę prowadząc 16:12.

Także druga część spotkania bardzo długo przebiegała pod dyktando gości. Na dziesięć minut przed końcem coś zacięło się w dobrze funkcjonującym zespole z Legionowa i gospodarze zaczęli odrabiać straty. Po 55 minutach Pomezania miała już tylko jedną bramkę mniej, jednak końcówka, podobnie jak w pierwszej połowie, należała do gości. Chociaż legionowianie grali w tym czasie w osłabieniu, to zdołali powiększyć swoja przewagę i pokonali gospodarzy 32:28.

Komplet punktów zdobytych w Malborku pozwolił drużynie trenera Roberta Lisa na ucieczkę goniącym go drużynom na dość bezpieczny dystans. Druga w tabeli Pomezania Malbork, traci do lidera aż pięć punktów i trudno przypuszczać, żeby KPR Borodino roztrwonił taką zaliczkę. Kolejny punkt zgubił Piotrkowianin, który zremisował we własnej hali 28:28 z Astromalem Leszno. Chociaż do końca sezonu jeszcze bardzo daleko, to sytuacja w tabeli Grupy A pierwszej ligi pokazuje, że sprawa awansu do Superligi z pierwszego miejsca jest już prawie przesądzona, natomiast o miejsce drugie premiowane grą w barażach, wciąż walczą jeszcze cztery drużyny: Pomezania, Piotrkowianin, Spójnia Gdynia i Warszawianka, która po słabym starcie prezentuje się coraz lepiej.

Na zakończenie pierwszej rundy KPR Borodino zagra u siebie z Kar-Do Spójnią Gdynia. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 14 grudnia o godz. 1500 w Arenie Legionowo.

Wcześniej, bo w środę 10 grudnia o godz. 2000, także w Arenie Legionowo, KPR zmierzy się z 15-krotnym mistrzem Polski – Śląskiem Wrocław w 1/8 rozgrywek o Puchar Polski. Po meczu ze Spójnią w rozgrywkach nastąpi przerwa. Runda rewanżowa rozpocznie się 24 stycznia.

Polski Cukier Pomezania Malbork – KPR Borodino 28:32 (12:16)
Pomezania:
R. Kądziela, Sibiga – Cieślak 7, Boneczko 6, Suwisz 5, Dukszto 3, Perwenis 3, Baraniak 2, Hanis 1, Maluchnik 1 oraz Cielątkowski, Miedziński, Potoczny.
KPR Borodino: Krekora, Ner – Ciok 9, Titow 8, Gawęcki 5, Kasprzak 4, Prątnicki 3, Dzieniszewski 2, Suliński 1 oraz Brinovec, Wolski, Wuszter.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A.

12 kolejka (6-7 grudnia). Polski Cukier Pomezania Malbork – KPR Borodino Legionowo 28:32 (12:16), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – Real Astromal Leszno 28:28 (14:14), Warszawianka Warszawa – Warmia Traveland Olsztyn 29:27 (17:12), MKS Henri Lloyd Brodnica – Meble Wójcik Elbląg 26:20 (14:10), MKS Poznań – Wolsztyniak Wolsztyn 31:25 (18:10), SMS ZPRP Gdańsk – AZS AWF Biała Podlaska 34:28 (17:12), Kar-Do Spójnia Gdynia – Vetrex Sokół Kościerzyna 30:21 (14:9).

14. AZS AWF Biała Podlaska 0 0 0 12 296:383

13 kolejka (13-14 grudnia). KPR Borodino Legionowo – Kar-Do Spójnia Gdynia (14.12, 1500), Wolsztyniak Wolsztyn – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (13.12, 1700), Meble Wójcik Elbląg – Polski Cukier Pomezania Malbork (13.12, 1700), Real Astromal Leszno – Warszawianka Warszawa (13.12, 1800), AZS AWF Biała Podlaska – MKS Henri Lloyd Brodnica (13.12, 1800), Vetrex Sokół Kościerzyna – MKS Poznań (13.12, 1800), Warmia Traveland Olsztyn – SMS ZPRP Gdańsk (14.12, 1800).

14 kolejka (24-25 stycznia). KPR Legionowo – MKS Poznań, Wolsztyniak Wolsztyn – Warszawianka Warszawa, MKS Henri Lloyd Brodnica – Polski Cukier Pomezania Malbork, Vetrex Sokół Kościerzyna – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Meble Wójcik Elbląg – Kar-Do Spójnia Gdynia, Real Astromal Leszno – SMS ZPRP Gdańsk, Warmia Traveland Olsztyn – AZS AWF Biała Podlaska.