Nieważne, czy chodzi o działanie płynące z potrzeby serca, czy sugestię specjalistów od public relations. Liczy się fakt, że kilka tygodni temu Volkswagen Bank Polska SA nawiązał kontakt, a następnie otoczył opieką wychowanków Domu Dziecka w Chotomowie. Jak na firmę z niemieckim rodowodem przystało, jej ludzie zabrali się do rzeczy szybko i solidnie.

Propozycja współpracy z chotomowską placówką wypłynęła od zarządu banku. Jako że została przyjęta, pomysłodawcy od razu mogli zacząć działać. Dzięki ich wsparciu finansowemu udało się m.in. przeprowadzić pokazy chemiczne, warsztaty fotograficzne i plastyczne, a także turniej oraz mecz piłki nożnej. Swoje oblicze zmieniło również otoczenie placówki.

Działania bankowców przełożyły się na poprawienie nawierzchni z kostki brukowej, wyczyszczenie chodnika, wymalowanie 700 m ogrodzenia, budowę altany ogrodowej, huśtawki oraz garaży. W trosce o młodych miłośników sportu wykonano nową nawierzchnię boiska sportowego, na którym pojawił sprzęt wielofunkcyjny. Nastąpił też całkowity remont placu zabaw, uwieńczony zamontowaniem walcowatego linarium, bujaków oraz odnowieniem starych, mocno zużytych urządzeń.

Ponieważ „motoryzacyjna” nazwa Volkswagen Bank zobowiązuje, opiekunowie chotomowskiego Domu Dziecka użyczyli na jego potrzeby niewielki samochód dostawczy o nazwie Caddy. Nie trzeba chyba dodawać, jakiej marki…