KPR Borodino Legionowo pokonał kolejnego rywala w rozgrywkach ligowych. W sobotę bez szans z liderem był MKS Henri Lloyd Brodnica. Już po pierwszej połowie gospodarze mieli dziesięć bramek przewagi. Po przerwie powiększyli ją do siedemnastu bramek i ostatecznie wygrali 38:21. W niedzielę 30 listopada (1500) w Arenie Legionowo kolejny mecz o punkty. KPR Borodino podejmie KS Meble Wójcik Elbląg.

Trzy dni po rywalizacji w Pucharze Polski, legionowianie zagrali o ligowe punkty z Henri Lloyd Brodnica, także w Arenie Legionowo. Goście nie przyjechali do Legionowa z wielkimi nadziejami na sprawienie sensacji. Zespół z Elbląga w dziewięciu dotychczasowych meczach zdobyli zaledwie 2 punkty, więc z konfrontacji z liderem dużych szans nie miał.

Przebieg spotkania był bardzo jednostronny. KPR już po trzydziestu minutach wygrywał 21:11, a po przerwie jeszcze powiększył swoja przewagę. Ambitni goście starali się zmniejszać straty, jednak uważna gra w obronie i skuteczne kontry zespołu z Legionowa nie pozostawiały wątpliwości, że będzie to kolejne wysokie zwycięstwo lidera. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 38:21.

Powody do zadowolenia miał trener Robert Lis. Jego zawodnicy, mimo, że wygrywają kolejny mecz bardzo wysoko, nie lekceważą słabszych przeciwników. Widać w ich grze konsekwencję i profesjonalne podejście do gry.

KPR Borodino Legionowo jako jedyna drużyna w grupie A pierwszej ligi ma na swoim koncie komplet zwycięstw i oczywiście wciąż zajmuje pierwsze miejsce. Polski Cukier Pomezania Malbork traci do lidera dwa punkty, natomiast Piotrkowianin ma o cztery punkty mniej,

W najbliższą niedzielę (30.11, godz. 1500) do Legionowa przyjedzie czwarta drużyna w tabeli – KS Meble Wójcik Elbląg. W piątek 5 grudnia, KPR Legionowo zagra na wyjeździe z wiceliderem. Jeżeli w tych dwóch meczach zespół Roberta Lisa zdobędzie komplet punktów, to będzie w komfortowej sytuacji przed rundą rewanżową.

KPR Borodino Legionowo – MKS Henri Lloyd Brodnika 38:21 (21:11)

Legionowo: Krekora, Ner – Titow 8, Prątnicki 7, Kasprzak 5, Ciok 4, Dzieniszewski 4, Brinovec 3, Gawęcki 2, Suliński 2, Wolski 2, Bulej 1, Wuszter.

Brodnica: Jankowski, Kaczmarski – Kruszewski 5, Matlach 5, Netz 4, Sadowski 3, Kryczka 2, Cichocki 1, Olszewski 1, Bidziński, Biliński, Janikowski, Porzeczka, Zakrzewski.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A.

10 kolejka (22-23 listopada). KPR Borodino Legionowo – MKS Henri Lloyd Brodnica 38:21 (21:11), Warszawianka Warszawa – SMS ZPRP Gdańsk 36:20 (20:9), Meble Wójcik Elbląg – Vetrex Sokół Kościerzyna 24:17 (12:11), MKS Poznań – Warmia Traveland Olsztyn 26:28 (14:13), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – AZS AWF Biała Podlaska 37:22 (19:12), Polski Cukier Pomezania Malbork – Wolsztyniak Wolsztyn 31:26 (13:14), Kar-Do Spójnia Gdynia – Real Astromal Leszno (26.11, godz. 1800).

240:319

11 kolejka (29-30 listopada). KPR Legionowo – KS Meble Wójcik Elbląg (30.11, 1500), OKPR Warmia Traveland Olsztyn – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (29.11, 1500), KPR Wolsztyniak Wolsztyn – Kar-Do-Spójnia Gdynia (29.11, 1700), AZS AWF Biała Podlaska – KS Warszawianka Warszawa (29.11, 1800), MKS Real-Astromal Leszno – MKS Poznań (29.11, 1800), Vetrex Sokół Kościerzyna – Polski Cukier Pomezania Malbork (29.11, 1800), SMS ZPRP Gdańsk – MKS Henri Lloyd Brodnica (29.11, 1900).

12 kolejka (5-6 grudnia). Polski Cukier POMEZANIA Malbork – KPR Legionowo, KS Warszawianka Warszawa – OKPR Warmia Traveland Olsztyn, MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. – MKS Real-Astromal Leszno, MKS Henri Lloyd Brodnica – KS Meble Wójcik Elbląg, Kar-Do-Spójnia Gdynia – VETREX Sokół Kościerzyna, MKS Poznań – KPR Wolsztyniak Wolsztyn, SMS ZPRP Gdańsk – AZS AWF Biała Podlaska.