Legionowscy seniorzy nie raz już udowadniali, że daleko im do stereotypowego wyobrażenia emeryta. Najlepszym na to przykładem jest grupa wokalno – teatralna Na Luzie. Powstała ona rok temu z inicjatywy miejskiej radnej Małgorzaty Luzak.

Dałam ogłoszenie o naborze i byłam zaskoczona, że zgłosiło się aż 25 osób. Nie myślałam, że będzie takie zainteresowanie. Okazuje się jednak, że seniorzy mają potrzeby wyjścia z domu i działania. Nie było żadnego kastingu. Każdy kto przyszedł został przyjęty, dla każdego znalazła się mniejsze lub większa rola i każdy mógł chociażby na chwilę zabłysnąć na scenie – mówi Małgorzata Luzak.Swój debiut sceniczny grupa miała w ubiegłym roku. Na pierwszym przedstawieniu sala widowiskowa miejskiego ratusza pękała w szwach. Nic więc zatem dziwnego, że środowisko legionowskich seniorów z wytęsknieniem czekało na kolejną sceniczną odsłonę Na Luzie.

Premiera drugiego spektaklu, zatytułowanego „Łapka w łapkę”, odbyła się 25 października, w znów wypełnionej po brzegi sali widowiskowej. – To będą różnorodne utwory. Wszystkie dotyczące, potraktowanych z przymrużeniem oka, spraw damsko – męskich. Chcemy pokazać, że seniorzy mają poczucie humoru, mają dystans do siebie, że podejmują różne wyzwania i się ich nie boją – mówi Małgorzata Luzak. Aktorzy amatorzy śpiewali, wygłaszali monologi i odgrywali scenki rodzajowe. Wszystko to dużą porcją humory i tytułowego luzu. – Postaraliśmy się, żeby ten spektakl był nieco bardziej teatralny. Będziemy się przebierać i zmieniać kostiumy. W pierwszym przedstawieniu było tego mało i tak jak wchodziliśmy na scenę, tak byliśmy na niej cały czas. Tutaj będzie się trochę więcej działo, także zapraszam – mówi Krystyna Reszka, aktorka zespołu Na Luzie.

Członkowie zespołu zachęcają zresztą nie tylko do oglądania, ale być może także i dołączenia do grupy. Bo jak mówią, udział w niej to jeden z lepszych sposobów na spędzanie jesieni życia. – Ja tutaj mogę się odstresować od wszystkich codziennych spraw, tych przyziemnych, ale i tych zawodowych. Tutaj pokazuję trochę inną twarz, chociaż w życiu też jestem na luzie. Może dlatego przystąpiłam do tego zespołu – dodaje Krystyna Reszka.

Premiera spektaklu „Łapka w łapkę” była jednym punktów programu tegorocznych trzecich już legionowskich Senioraliów.