Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Legionowo”, czyli popularna przychodnia Na Górce,  wzbogacił się ostatnio o nowoczesny sprzęt medyczny o wartości ponad 144 tysięcy złotych, który zakupiło legionowskie starostwo powiatowe. Oficjalne przekazanie urządzeń odbyło się w ubiegły piątek (31 października). 

Najważniejszy zakup to kosztujący ponad 114 tysięcy złotych aparat USG. To nowoczesny i wyspecjalizowany ultrasonograf stacjonarny, przeznaczony do wykonywania pełnego spektrum badań między innymi jamy brzusznej, ginekologii i położnictwa oraz badań naczyniowych, mięśniowo – szkieletowych, kardiologicznych, pediatrycznych i urologicznych. Jest on również przystosowany do badania pacjentów już od szóstego miesiąca życia, co umożliwia prowadzenie profilaktyki nowotworów u dzieci w ramach akcji Białe Soboty prowadzonej przez Powiat Legionowski.

Oprócz tego przychodnia wzbogaciła się o dwa holtery EKG, czyli aparaty umożliwiające wszechstronną analizę zapisu zmienności rytmu serca przez całą dobę; stół zabiegowy do zastosowania w takich specjalizacjach jak chirurgia ogólna, endoskopia, chirurgia plastyczna, ginekologia, urologia i ortopedia oraz sufitową lampę zabiegową umożliwiającą swobodną prace lekarza przy zabiegach z zakresu drobnej chirurgii, pierwszej pomocy i diagnostyki. Ostatni zakup to dwa detektory tlenku węgla, które będą w posiadaniu zespołów ratownictwa medycznego dyżurujących w Zespole Opieki Zdrowotnej „Legionowo”. Urządzenia te informują o obecności i stężeniu dwutlenku węgla oraz alarmują w przypadku wykrycia siarkowodoru.