Siatkarki Legionovii odrobiły zaległości ligowe. W ubiegłym tygodniu, zgodnie z terminarzem zmierzyły się we własnej hali z Naftą Piła, którą pokonały 3:1, natomiast we wtorek (4.11) zagrały na wyjeździe z BKS Bielsko-Biała. Był to mecz zaległy z pierwszej kolejki. Niestety, legionowianki przegrały 1:3 i nie poprawiły swojego miejsca w tabeli. W poniedziałek 10 listopada (godz. 1800) SK bank Legionovia zagra na wyjeździe z KSZO Ostrowiec.

W piątej kolejce rozgrywek Orlen Ligi, siatkarki SK Bank Legionovii zmierzyły się we własnej hali z PGNiG Naftą Piła. Trener Maciej Kosmol wciąż nie może wystawić optymalnego składu, ponieważ kilka siatkarek nadal nie może grać z powodu kontuzji.

Katarzyna Wysocka zagrała od początku meczu z Naftą i radziła sobie znakomicie, podobnie zresztą jak cały zespół Legionowa.

Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Macieja Kosmola 25:17, ale w kolejnej partii legionowianki napotkały zdecydowanie większy opór rywalek i wygrały tego seta, po bardzo emocjonującej końcówce 27:25.

W trzeciej partii drużyna z Piły, głównie dzięki znakomitej zagrywce Magdaleny Wawrzyniak, zdołała wygrać 25:20.

Legionowianki nie pozwoliły swoim rywalkom na więcej. Czwarta partię rozstrzygnęły na swoją korzyść 25:18 i wygrały mecz 3:1 i tym samy zdobyły trzy punkty.

SK bank Legionovia – PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:17, 27:25, 20:25, 25:18)

Legionovia: Paszek, Piątek, A. Wójcik, Thiebault, Alagierska, Bechis, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka, Bociek, Studzienna.

Nafta: Milović, Wilczyńska, Jarmoc, Sobczak, Nadziałek, Raczyńska, Paulikowskaja (libero) oraz K. Konieczna, Wawrzyniak, Skorupka, Krawulska, Stencel.

Odrobione zaległości

W wtorek 4 listopada został rozegrany zaległy mecz z pierwszej kolejki rozgrywek Orlen Ligi pomiędzy Aluprofem BKS Bielsko-Biała i Legionovią. Mecz został przełożony z powodu udziału zawodniczek z Bielska w Mistrzostwach Świata.

Rywalizacja w Bielsku nie rozpoczęła się dobrze dla drużyny gości. Aluprof odjechał na kilka punktów i nie pozwolił legionowiankom na odrobienie strat. BKS dość pewnie wygrał pierwszą partię 25:21.

Bardzo zacięty był drugi set, w którym prowadzenie zmieniało się kilka razy, ale żadnej drużynie nie udawało się odskoczyć na więcej niż trzy punkty. Po emocjonującej końcówce, w której gospodynie wykazały nieco więcej opanowania, BKS wygrał 28:26.

W kolejnej partii nareszcie spotkanie zaczęło układać się po myśli zespołu trenera Macieja Kosmola. Niemal cały czas Legionovia nieznacznie prowadziła i tej przewagi nie pozwoliła sobie odebrać do końca. Seta zakończyły dwa błędy gospodyń i SK bank Legionovia, po zwycięstwie 25:19 odzyskała nadzieję na zdobycie punktów Bielsku-Białej.

Niestety, czwarty set rozpoczął się fatalnie dla  . Na pierwszą przerwę techniczna Aluprof schodził prowadząc 8:3. Takie straty można było oczywiście jeszcze odrobić, jednak to nie był najlepszy dzień dla zespołu z Legionowa. Przewaga bielszczanek systematycznie rosła. Nie pomagały zmiany i branie czasu przez trenera Macieja Kosmola. Aluprof w czwartym secie wręcz zmiótł z boiska Legionovię. Gospodynie wygrały 25:9 i cały mecz 3:1. W poniedziałek 10 listopada o godz. 1800 Legionovia na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Aluprof BKS Bielsko-Biała – SK bank Legionovia Legionowo 3:1 (25:21, 27:25, 19:25, 25:9)

Aluprof: Horka, Wojtowicz, Pelc, Muhlsteinova, Trojan, Łyszkiewicz, Beier oraz Lis, Bamber-Laskowska, Strózik, Piśla, Wilk.

Legionovia: Piątek, Wójcik, Thibeault, Studzienna, Wysocka, Gajewska, Chojnacka oraz Paszek, Bechis, Bociek, Alagierska, Pietraszkiewicz.