Jak głosi billboard stojący przy ul. Królowej Jadwigi, już w przyszłym roku na terenie znajdującego się tam kompleksu placów zabaw i boisk powstanie tzw. park wodny. Z pomysłem jego budowy wystąpiły władze miasta, a w życie wcieli go Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Kanalizacyjne „Legionowo”.

    – Pomysł przypadł mi do gustu z tego względu, że widziałem takie rozwiązania zarówno w polskich miastach, jak i za granicą. Szczególnie w okresie letnim, w czasie upałów, cieszy się on bardzo dużą popularnością i nie widzę powodów, aby nasze ładne miasto było pozbawione takich atrakcji – mówi Grzegorz Gruczek, prezes PWK „Legionowo”.Tego samego zdania są też z pewnością mieszkańcy osiedla Jagiellońska, a już na pewno ich reprezentanci w osiedlowej radzie. – Jako rada osiedla jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że w przyszłym roku stanie tutaj park wodny. Będzie to miejsce relaksu dla dorosłych i dla dzieci. Teren jest ogrodzony, więc mamy będą mogły spokojnie przyjść z dziećmi, posiedzieć i zrelaksować się. Osoby starsze też będą się mogły ochłodzić w czasie upałów – mówi Elżbieta Makowiecka, przewodnicząca Rady Osiedla Jagiellońska.
    Relaksowi i ochłodzie będzie służyć zespół fontann, zamontowanych na placu wykonanym z antypoślizgowych płyt. Przygotowania do budowy parku są mocno zaawansowane. – Mamy już opracowaną koncepcję i w dużej mierze dokumentację, oraz sposób tryskania tej wody. Cała idea polega na tym, aby można było przechodzić przez ten park wodny, nie ślizgając się. To ma być miejsce, które będzie służyć nam wszystkim, jako miejsce spotkań i zabaw – dodaje Grzegorz Gruczek. Nie jest wykluczone, że park zostanie też w ciekawy sposób podświetlony.
    Jego otwarcie jest planowane na 2015 rok.