Ważenie przed dzisiejszą galą PLMMA

0
591

W czwartek wieczorem w Arenie Legionowo odbyło się oficjalne ważenie przed dzisiejszą galą PLMMA. Nie wszystkim zawodnikom udało się zmieścić w limitach wagowych, ale nie oznacza to, że któraś z walk została odwołana. Największe problemy z odpowiednią wagą miał obrońca tytułu mistrza PLMMA, Adrian Zieliński oraz Marzena Horoszko, która w ostatniej chwili została awaryjnie zaproszona do udziału w legionowskiej gali.

Zgodnie z planem, dzień przed 41 galą PLMMA w Legionowie, w czwartek wieczorem zostało przeprowadzone oficjalne ważenie zawodników. W kilku przypadkach waga pokazywała przekroczenie limitów i nawet długi pobyt w saunie nie dał pożądanych efektów.

Najwięcej zainteresowania wzbudziło ważenie Mariana Ziółkowskiego i Adriana Zielińskiego, którzy zmierzą się w walce o pas PLMMA w wadze do 70 kg. Obydwaj przekroczyli limit wagowy, ale zdecydowanie bardziej obrońca tytułu mistrzowskiego. Zieliński ważył 71,3 kg, jego rywal 70,5 kg. Ziółkowski jednak zgodził się na walkę, ale jego przeciwnik musi mu oddać 20 procent swojej gaży.

Dość dużo limit wagi przekroczyła Marzena Horoszko, jednak w jej przypadku trudno mówić o złym przygotowaniu do dzisiejszej gali, ponieważ w ostatniej chwili dostała propozycję stoczenia pojedynku z Barbarą Nalepką. Także ta walka się odbędzie, gdyż Nalepka wyraziła zgodę na pojedynek ze znacznie cięższą rywalką.

Z pozostałych walk, bardzo ciekawie zapowiada się zwłaszcza rywalizacja pomiędzy Antkiem Chmielewskim i Sylwestrem Borysem w wadze do 84 kg. Faworytem jest trzykrotny mistrz KSW, jednak Borys na pewno będzie chciał sprawić niespodziankę w walce z utytułowanym przeciwnikiem.

Gala w Arenie Legionowo odbędzie się w dziś (piątek 24 października), a początek zaplanowano na godzinę 1930.

Wyniki ważenia przed 41 Galą PLMMA

O pas mistrza wagi lekkiej (70 kg) – walka wieczoru

Marian Ziółkowski (70,5) – Adrian Zieliński (71,3) –Zieliński przekaże Ziółkowskiemu 20 proc, gaży

Waga do 84 kg

Antoni Chmielewski (84,3) – Sylwester Borys (84,5)

 O pas mistrza wagi półśredniej (77 kg.)

Paweł Żelazowski (76,9) – Mickael Lebout (77,3)

 Waga do 61 kg

Barbara Nalepka (60,3) – Marzena Horoszko (69) – Barabara Nalepka zgodziła się na walkę

 Waga do 93 kg

Marcin Wójcik (93,1) – Bartłomiej Wydra (88,6)

Waga do 84 kg

Łukasz Witos (83,3) – Dominik Chmiel (83,7)

 Waga do 77 kg

Łukasz Kopera (76,7) – Witold Lisek (76,6)

Waga do 93 kg

Wojciech Balejko (93,3) – Janusz Dylewski (92,7)