W szóstej kolejce KPR Legionowo pokonał Warmię Traveland Olsztyn 29:22. Goście twardo walczyli przez 45 minut, ale końcówką zdecydowanie należała do gospodarzy. KPR jest jedynym zespołem z kompletem zwycięstw w grupie A pierwszej ligi. W środę (22.10, godz. 2000) drużyna trenera Roberta Lisa zmierzy się w Arenie Legionowo z AZS-em AWF Biała Podlaska.

Warmia Traveland Olsztyn, z którą w szóstej kolejce zmierzył się zespół trenera Roberta Lisa, należy do faworytów grupy A pierwszej ligi, więc sobotni mecz w Arenie Legionowo zapowiadał się bardzo ciekawie.

Goście od początku grali bardzo skoncentrowani. Nie tylko nie pozwolili gospodarzom odskoczyć na kilka bramek, ale sami objęli prowadzenie 6:4 po 12 minutach. Jeszcze w 26 minucie Warmia wygrywała 12:11, ale od tego momentu uwidoczniła się lekka przewaga gospodarzy. W ostatniej minucie, przy prowadzeniu KPR-u 14:12 rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Gawęcki. Goście zdołali wyprowadzić skuteczny atak i zamiast trzybramkowego prowadzenia gospodarzy, po pierwszej połowie KPR wygrywał tylko 14:13.

W drugiej połowie bardzo długo trwała wyrównana walka. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania był remis 20:20. Ostatnie piętnaście minut należało jednak do zespołu z Legionowa. Gospodarze od tego momentu zdobyli dziewięć bramek, natomiast Warmia tylko dwie. Przez całe spotkanie obydwie drużyny grały bardzo twardo, ale sędziowie chyba zbyt wiele razy karali zawodników wykluczeniami. W końcówce po faulu Karola Królika na Pawle Gawęckim doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami. Obydwaj otrzymali po dwie minuty kary, a ponieważ dla gracza z Olsztyna było to już trzecie wykluczenie, więc ujrzał czerwoną kartkę. KPR Legionowo pokonał Warmię Traveland Olsztyn 29:22.

Po sześciu kolejkach liderem Grupy A pierwszej ligi jest KPR Legionowo, który rozegrał o jeden mecz mniej od swoich głównych rywali do awansu. Pomezania Malbork i Wolsztyniak mają tyle samo punktów, ale gorszy bilans bramkowy.

Już w środę 22 października o godz. 2000 KPR zagra w Arenie Legionowo z AZS-em AWF Biała Podlaska. W sobotę legionowian wyjazd do Leszna na mecz z Astromalem.

KPR Legionowo – Warmia Trveland Olsztyn 29:22 (14:13)

KPR: Ner, Krekora – Prątnicki 7, Titow 7, Ciok 4, Dzieniszewski 4, Gawęcki 4, Kasprzak 2, Suliński 1 oraz Bulej, Wuszter, Wolski.

Warmia: Zakreta, Gawryś – Jankowski 6, Deptuła 4, Kopyciński 4, Królik 3, Kempiński 2, Sikorski 2, Drożdzik 1 oraz Koledziński, Malewski, Krawczyk, Hegier.

Piłka ręczna. I liga. Grupa A.

6 kolejka (18-19 października). KPR Legionowo – Warmia Traveland Olsztyn 29:22 (14:13), Kar-Do-Spójnia Gdynia – KS Warszawianka Warszawa 27:28 (16:10), MKS Poznań – MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 18:21 (9:10), Polski Cukier Pomezania Malbork – SMS ZPRP Gdańsk 29:19 (18:10), KS Meble Wójcik Elbląg – AZS AWF Biała Podlaska 29:20 (13:6), MKS Henri Lloyd Brodnica – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 25:27 (12:9), Vetrex Sokół Kościerzyna – MKS Real-Astromal Leszno 33:30 (15:15).