Piłkarze Legionovii odnieśli pewne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Nadwiślanem Góra. Goście objęli prowadzenie już w 2 minucie, po strzale Sebastiana czapy, a wynik na 2:0 ustalił w 71 minucie Sebastian Janusiński. W 13 kolejce (18.10, godz. 1400) legionowianie zagrają na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg.

W dwunastej kolejce rozgrywek drugiej ligi, KS Legionovia zmierzyła się na wyjeździe z Nadwiślanem Góra. Przed niedzielnym meczem gospodarze mieli tylko o jeden punkt mniej od drużyny z Legionowa i bardzo liczyli, że uda im się wyprzedzić w tabeli zespół trenera Roberta Pevnika.

Goście jednak rozegrali w Górze bardzo dobry mecz. Już w 2 minucie, w bocznej strefie boiska został sfaulowany Samuel Odunka. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Sebastian Czapa. Ponieważ odległość do bramki wynosiła około 30 metrów, to nikt nie spodziewał się, że legionowski pomocnik zdecyduje się na bezpośrednie uderzenie. Futbolówka, po strzale Czapy wpadła do bramki tuż przy krótkim słupku i interweniujący Paweł Florek nie zdołał zapobiec utracie gola.

Gospodarze starali się odrobić stratę, ale ich ataki najczęściej kończyły się daleko od bramki Mikołaja Smyłka. Defensywa Legionovii spisywała się bardzo dobrze, natomiast atagi gości były znacznie groźniejsze. Długo żadnej z drużyn nie udawało się skutecznie zakończyć akcji ofensywnych.

W 70 minucie za strzelca bramki wszedł Sebastian Janusiński. Już minutę później otrzymał podanie, po którym znalazł się sam przed Pawłem Florkiem. Skrzydłowy Legionovii zachował się w tej sytuacji znakomicie, przerzucając piłkę nad wybiegającym bramkarzem Nadwiślana. Goście mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniki, ale w kilku sytuacjach brakowało graczom z Legionowa dokładności.

Nadwiślan starał się ambitnie walczyć do końca, jednak nie potrafił zakończyć żadnej akcji celnym strzałem i spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Legionovii 2:0.

Legionovia awansowała o jedno miejsce i aktualnie zajmuje 10 lokatę z 18 punktami. Nie sam awans o jedno miejsce jest jednak najważniejszy. Zwycięstwo w Górze pozwoliło oddalić się legionowianom na osiem punktów od strefy spadkowej, co pozwala na grę już z większym spokojem.

W trzynastej kolejce Legionovia zmierzy się na własnym boisku z Siarką Tarnobrzeg. Najbliższy rywal legionowian zajmuje siódme miejsce i ma o dwa punkty więcej, będzie więc znakomita okazja do wyprzedzenia Siarki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 18 października o godzinie 1400 na stadionie miejskim w Legionowie.

Nadwiślan Góra – Legionovia Legionowo 0:2 (0:1)

Bramki: Czapa 2, Janusiński 71.

Nadwiślan: Florek – Jurek, Boczek, Balul, Łączek – Małkowski (70 Ogrocki), Koman (78. Skrobol), Kaszok, Matysek (46. Setlak), Furczyk – Setla (73. Legierski).

Legionovia: Smyłek – Wieczorek, Dankowski, Goropevsek, Kołodziejski (55. Goliński) – Kominiak, Pavić, Stromecki (85. Ziąbski), Czapa (70. Janusiński) – Odunka, Zaniewski (65. Lewicki).